Opole gotowe do dalszych rozmów z gminą Dobrzeń Wielki

Autor Obywatelski

Rząd nadal ma nadzieję na kontynuację mediacji pomiędzy miastem Opole, a gminą Dobrzeń Wielki i jej protestującymi mieszkańcami – powiedział w czwartek (23.03) wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Jarosław Zieliński. Władze Opola stawiają sprawę jasno: Chcemy rozmawiać, ale nie o zmianie granic miasta.„W nawiązaniu do oficjalnego zamknięcia mediacji i w związku z tym, że ten temat jest żywo dyskutowany, przypominamy, że Opole gotowe jest do dalszych rozmów i złożyło gminie Dobrzeń propozycję wsparcia o łącznej wartości 31 mln zł (2017-2020). Jednocześnie władze Dobrzenia zadeklarowały gotowość do rozmów z Opolem na temat tej propozycji” – brzmi treść oświadczenia.

Według rzeczniczki prasowej Opola rozmowy w grupie mediacyjnej zostały zakończone, ponieważ część mediujących z gminy Dobrzeń Wielki w sposób kardynalny łamała zasady prowadzenia dialogu. „Trudno uwierzyć w powodzenie rozmów, z kimś, kto jednego dnia stawia się na posiedzeniu mediacyjnym, a później organizuje protest i nawołuje do nieakceptowania przyjętych prawem zmian administracyjnych” – czytamy w oficjalnym komunikacie miasta.

Pewne jest, że przedmiotem rozmów w żadnym zakresie nie będzie zmiana granic Opola. Wszelkie negocjacje dotyczyć mogą wyłącznie kwestii finansowych.

www.portalsamorzadowy.pl

Komentarze są zamknięte