Cykl prelekcji ks. Stanisława Małkowskiego i Wojciecha Sumlińskiego

Autor Obywatelski

Wojciech Sumliński

Wojciech Sumliński

Ks. Stanisław Małkowski: Społeczne Panowanie Chrystusa Króla, Wojciech Sumliński: Oficer. Czego ludzie żałują przed śmiercią. (nowa książka) Opole, 25.10.2016, wtorek, godz. 18.30. Aula Stara (Kowalczykowska) Uniwersytetu Opolskiego, ul. Oleska 48.

Spotkania odbędą się wcześniej również we Wrocławiu i Brzegu. Wrocław, 24.10.2016, poniedziałek, godz. 19.30. Aula Zespołu Szkół Teleinformatycznych i Elektronicznych na ul. gen. J. Hauke-Bosaka 21, Wrocław.https://facebook.com/events/1848369022063274

id=1848369038729939&notif_t=like&notif_id=1476222292118906&ref=m_notif

Brzeg, 25.10.2016, wtorek, godz. 15.30 Sala Wielka Stropowa w Ratuszu Miejskim, Rynek
https://www.facebook.com/events/317515001958845/

Społeczne panowanie Chrystusa Króla- czym jest i jaki może mieć wpływ na Polskę- ks. Stanisław Małkowski opowie o tym, kluczowym dla egzystencji narodu polskiego, zagadnieniu. Zapewne dowiemy się również dlaczego tak cicho jest o niezwykłym wydarzeniu, które będzie miało miejsce 19 listopada br.- czyli o Akcie przyjęcia Jezusa Chrystusa na Króla i Pana. Na spotkaniu odbędzie się również promocja nowej książki Wojciecha Sumlińskiego pt. „Oficer. Czego ludzie żałują przed śmiercią.”- kolejna pozycja o bardzo niebezpiecznych związkach, które mają wpływ na Polską sytuację polityczną. Będzie to również wyjątkowa okazja do zadania pytania, dlaczego do tej pory nie został ujawniony aneks do raportu z rozwiązania WSI.

Organizator Opolski Klucz Pobudki
Solidarność Uniwersytetu Opolskiego
www.pobudka.org/

Ks. Stanisław Małkowski: najbardziej znany spośród żyjących księży-opozycjonistów, kapelan Solidarności. Jako student Uniwersytetu Warszawskiego ks. Małkowski brał udział w strajkach w marcu 1968 roku za co został usunięty z Wydziału Filozofii UW. Od lat 70. XX w. współpracował z Ruchem Obrony Praw Człowieka i Obywatela i Komitetem Obrony Robotników oraz czołowymi przywódcami polskiej opozycji. Przyjaciel błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki. Niezłomny propagator Polskiej – katolickiej racji stanu.

Wojciech Sumliński urodził się w 1969 roku w Warszawie. Jest dziennikarzem, który współpracował m.in. z redakcjami: „Wprost” oraz „Życia”. Absolwent psychologii na Akademii Teologii Katolickiej w Warszawie. Wielokrotnie nominowany do nagród „Press” w kategorii dziennikarstwa śledczego. Jest autorem licznych reportaży oraz programów dokumentalnych dla Telewizji Polskiej. W swoich pracach porusza problemy na styku polityki, mafii i służb specjalnych. Autor licznych książek, m.in podważających wyniki oficjalnego i śledztwa w sprawie śmierci ks. Jerzego Popiełuszki czy ukazujących związki Bronisława Komorowskiego z WSI. www.sumlinski.pl

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszam
Łukasz Fomicz
Przewodniczący Klucza Pobudki

Komentarze są zamknięte