Franz Beckenbauer w szponach Prokuratora Generalnego Szwajcarii

Autor Obywatelski

Szwajcarska prokuratuQ4RktkqTURBXy8wMTFlMmE3NDBiZTYyZmFjZmU1NjY5MjNkZjcxMmYwZS5qcGVnk5UDARTNCJfNBNSTBc0DFM0BvJUH2TIvcHVsc2Ntcy9NREFfLzE0MGIxY2ZlN2YwYWM1MmVkYzAxMGQ3MDk3OGU4NGJlLnBuZwDCAAra oficjalnie potwierdziła, że wszczęła dochodzenie w sprawie byłego przewodniczącego komitetu organizacyjnego piłkarskich mistrzostw świata w 2006 roku Franza Beckenbauera. Informację o prowadzonym dochodzeniu zamieścił m.in. dziennik internetowy „Spiegel OnLine”.

„Urząd Prokuratora Generalnego Szwajcarii (OAG) potwierdza, że prowadzone jest dochodzenie w sprawie Franza Beckenbauera” – powiedziała rzeczniczka OAG. Nie podała jednak, dla dobra śledztwa, żadnych szczegółów postępowania.

Dziennik sugeruje, że chodzi o pranie brudnych pieniędzy i nadużycie zaufania, czego miał się dopuścić Beckenbauer, gdy był szefem komitetu organizacyjnego MŚ 2006.

Postępowania w sprawie nieprawidłowości finansowych podczas mistrzostw świata były już prowadzone przez organa prokuratorskie w Niemczech, ale żadne nie zakończyło się skierowaniem aktu oskarżenia do sądu.

pap

Komentarze są zamknięte