Gdańsk: mieszkania prezydenta pod lupą CBA

Autor Obywatelski

Agenci CBA zaklamkabezpieczają w Urzędzie Miasta w Gdańsku dokumentację ws. okoliczności zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Jelitkowa, gdzie powstało osiedle mieszkaniowe, na którym prezydent Gdańska wraz z najbliższą rodziną kupił na preferencyjnych warunkach trzy mieszkania.
O działaniach funkcjonariuszy poinformował w czwartek Wydział Komunikacji Społecznej Centralnego Biura Antykorupcyjnego. „Zabezpieczona dokumentacja zostanie zweryfikowana w podjętym z umorzenia postępowaniu w sprawie dotyczącej przyjęcia przez Pawła Adamowicza (prezydent Gdańska od 1998 r. z Platformy Obywatelskiej – PAP) korzyści majątkowej znacznej wartości w wyniku zakupu po preferencyjnych cenach trzech mieszkań na tym osiedlu oraz nieujawn
ienia w okresie od 2006 do 2011 r. właściwemu organowi podatkowemu przedmiotu opodatkowania w postaci dochodów stanowiących łącznie kwotę ponad 750 tys. zł” – wyjaśniono w komunikacie.

Ponadto poinformowano, że CBA zabezpiecza także „dokumenty związane z zawarciem umowy pomiędzy Urzędem Miasta Gdańska a developerem” na mocy której UM „przekazał prawo własności gruntu, na którym powstało osiedle mieszkaniowe”. Akcja delegatury CBA w Gdańsku podjęta została na podstawie postanowień wydanych przez Dolnośląski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej we Wrocławiu.

Do sprawy wejścia funkcjonariuszy CBA do UM odniósł się na portalu społecznościowym Adamowicz.

„Trzej panowie i pani przyszli po dokumenty, które już dwukrotnie wcześniej wydawane były CBA w 2012 i 2014 roku w sprawie, która przypomnę została oficjalnie przez Prokuraturę w Poznaniu umorzona. Ale to jak widać nic nie znaczy, bo szukać można do skutku, skutku, jaki chce się osiągnąć. Co ciekawe funkcjonariusze zaczynali dopiero swoją pracę, kiedy TV Republika już wiedziała, czego szukają, ba zaraz po nich pojawili się dziennikarze +narodowych+ mediów z równie gotowym scenariuszem, a w serwisach informacyjnych non stop wałkowano temat” – napisał prezydent Gdańska.

Źródło: Codzienny Serwis Informacyjny PAP
ban/Kurier PAP

Komentarze są zamknięte