Gol nad Odrą przeszedł do historii. W „afrykańskich” warunkach

Autor Obywatelski

DzisIMG_0918iaj na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kędzierzynie-Koźlu odbył się historyczny, bo pierwszy Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej Dzieci „Gol nad Odrą”, w którym w rozgrywkach rocznika 2004 triumfowała drużyna ROW-u Rybnik, która zgromadziła komplet 21 punktów w trzech meczach. Drugie miejsce zajęła ekipa Unii II Racibórz a kolejne FC Kałusz (Ukraina), 4. Unia I Racibórz, 5. Odra Kędzierzyn-Koźle, 6. (ex equo) Fortuna Głogówek i APN Knurów, 8. FC Petrkovice (Czechy).

W rywalizacji ekip rocznika 2006 triumfowała drużyna Ordy Petrkovice, która zwyciężyła w pięciu meczach i zremisowała w dwóch. 2. miejsce zajęła drużyna Piasta Gliwice, 3. Odra I Kędzierzyn-Koźle, 4. KS Sławięcice Kędzierzyn-Koźle, 5. Team Gliwice, 6. Odra II Kędzierzyn-Koźle, 7. APN Knurów a 8. APN Głogówek.

GOL w KK (800x533)Najlepszymi strzelcami w poszczególnych kategoriach wiekowych zostali w roczniku 2004 Kamil Stobrawe, a w roczniku 2006 Filip Imrich z FC Petrkovice. Warto dodać, że zawody były prowadzone w ekstremalnych „afrykańskich” warunkach. Na zakończenie turnieju medale oraz nagrody rzeczowe wręczyli najleppszym zawodnikom turnieju Beata Pogwizd z Urzędu Miasta Kędzierzyna Koźla oraz Wojciech Prajs  prezes Odry Kędzierzyn-Koźle.

Zawodom przyglądała się bardzo liczna grupa kibiców złożona z rodziców najmłodszych adeptów futbolu. Warto wspomnieć, że w trakcie zawodów zorganizowane zostały także zmagania skrzatów, czyli piłkarzy przedszkolaków. O wynikach nie ma co wspominać bowiem w tym wieku „wszyscy jesteśmy zwycięzcami”.

Wiktor Sobierajski

Komentarze są zamknięte