Lublin: zatrzymano Dawida K.

Autor Obywatelski

Do zatrzymania dos68-89089_mo2zło w Lublinie – poinformowało RMF FM. Dawid K. usłyszał już zarzut kierowania zorganizowaną grupą przestępczą i na trzy miesiące trafił do aresztu. Według śledczych, gang „Cygana” legalizował samochody kradzione za granicą, wyłudzał VAT i prał brudne pieniądze.

Jak podaje RMF FM, grupa kierowana przez boksera miała zalegalizować co najmniej 15 aut – kradzionych w Niemczech i Belgii, a także wyłudzonych w wypożyczalniach. Ich wartość szacuje się na ponad 3 mln zł. Policjanci odzyskali do tej pory 12 pojazdów. Według CBŚP, grupa dokonywała też oszustw podatkowych przy handlu wewnątrzunijnym, na czym zyskała 11 mln zł. Przestępcy lokowali zyski w budowę osiedla domów jednorodzinnych w Warszawie.Do tej pory policjanci zatrzymali w sprawie 18 osób. Trzy z nich usłyszały zarzuty kierowania grupą, za co grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Dawid K. miał już problemy z przestrzeganiem prawa. W 2012 r. Sąd Apelacyjny w Rzeszowie utrzymał wyrok skazujący „Cygana” na 2,5 roku więzienia za założenie i kierowanie grupą przestępczą czerpiącą korzyści z nierządu.

W.S

Komentarze są zamknięte