Kędzierzyn-Koźle: MOK zaprasza na Majówkę 2016

Autor Obywatelski

majówka 2016W dniach 30.04.-3.05.2016 r. w Parku Pojednania w Kędzierzynie-Koźlu odbędzie się Majówka organizowana przez Miejski Ośrodek Kultury. Przedstawiamy „rozkład jazdy” kędzierzyńskiej Majówki.

30 kwietnia (sobota)
17.00 „Egzamin” – sekcje MOK prezentują
Wystąpią m.in. Studio Piosenki, ZT „Spin”, mażoretki, grupa break dance,
CT „Fiesta”. Gościnnie: ZTN „Flesz”, SDK Cheerleaders, Zespół Taneczny “Perełki” Reńska Wieś, Infinity Cheerleaders.

20.00 „Tribute to Sting” – koncert w wykonaniu Studia Piosenki MOK

„Tribute to Sting” to koncert, w którym młodzi wokaliści oraz muzycy zagrają i zaśpiewają największe przeboje z repertuaru Stinga oraz The Police. Chcemy przypomnieć mieszkańcom naszego miasta, a może niektórym dopiero przedstawić tego wspaniałego artystę. Sting to artysta, którego wielkość jest niezaprzeczalna. Brytyjski muzyk, wokalista i multiinstrumentalista. Nigdy nie spoczywa na laurach, nie uważa, że umie już wszystko i nie musi się doskonalić. Jest doskonałym wzorem do naśladowania dla wielu, szczególnie młodych muzyków. Jak sam powiedział w jednym z wywiadów „Im więcej trenuję, tym więcej mam szczęścia”. Piosenki takie jak ” Englishman in New York”, „Shape of my heart”, „Fields of gold”, czy „Every breath you take” zna praktycznie każdy. To właśnie te przeboje wypełnią koncert „Tribute to Sting”. Koncert, w który zaangażowanych jest wielu młodych, zdolnych muzyków i wokalistów naszego miasta. Jesteśmy pewni, że przypadnie on do gustu wszystkim fanom muzyki na najwyższym poziomie.

Wykonawcy:
Studio Piosenki MOK: Agnieszka Treffon, Hania Posid, Sara Bochenek, Asia Krebs, Karolina Zborowska, Emilia Kutyła, Andżelika Wolny, Agata Banaś, Alan Rakoczy, Sebastian Barton, Alicja Nowak.
Zespół: kierownik muzyczny/instrumenty klawiszowe: Tadeusz Bratus, perkusja: Krzysztof Kabut, gitara solowa: Szymon China, gitara basowa: Adam Wiśniowski, saksofon/harmonijka: Krzysztof Joniak.

1 maja (niedziela)
15.30 koncert dla dzieci „Dr Witaminka” z Polskiego Radia Dzieciom
17.00 Formacja „Players”
18.30 zespół „Mega Dance”
20.00 zespół „Zgredybillies”

2 maja (poniedziałek)
Koz All Music Festiwal – usłyszymy 11 zespołów z całej Polski. W jury festiwalu zasiądzie między innymi Bartas Szymoniak. Zwycięzca całego festiwalu otrzyma główna nagrodę – 6000 zł i występ podczas Dni Miasta Kędzierzyna-Koźla.
15.00 – Przesłuchania konkursowe
20.00 – KOZ ALL-owe Jam session
21.00 – koncert Bartasa Szymoniaka – BeatRock

Wokalista a zarazem beatboxer, jeden z prekursorów tej sztuki w naszym kraju. Nakładem S.P. Records ukazał się jego debiutancki album zatytułowany „Miliony oszukanych dziewcząt i chłopców”. Koncerty Bartasa, to wyjątkowe, niespotykane dotąd na polskiej scenie połączenie wokali, beatboxu i akustycznego rocka w wykonaniu duetu, który tworzy z gitarzystą i wokalistą – Michałem Parzymięso. Tę fuzję Artysta określa po prostu jako beatrock. Większość materiału na debiutancką płytę została zarejestrowana we wnętrzach świątyni. To 10 utworów celnie opisujących dzisiejszą rzeczywistość. Płyta znalazła się w zestawieniu najlepszych albumów 2015 roku portali All About Music i Imperioz.pl. Pod koniec maja 2015 r. singiel „Nagi” trafił na listę przebojów Programu 3 Polskiego Radia. Bartas doświadczenie sceniczne zbierał jako wokalista legendarnego – Sztywnego Pala Azji (2007 – 2015 ). Jest także laureatem popularnego „Idola”.

3 maja (wtorek)
13.30 – kościół pw. Św. Mikołaja
Prezydent Miasta Kędzierzyn-Koźle i Starosta Powiatu Kędzierzyńsko-Kozielskiego zapraszają na mszę za Ojczyznę w oprawie muzycznej „Miejskiej Orkiestry Dętej Azoty Kędzierzyn-Koźle

14.00 – koncert organowy w Kościele pw. św. Piusa X i św. Marii Goretti na os. Blachownia „Barwy Klasyki – Muzyka Organowa i Kameralna”
Koncert w wykonaniu Warszawskiego Duetu Akordeonowego w składzie: Piotr Kopietz – akordeon, akordina ; Jacek Małachowski – akordeon ; oraz Michał Białko – organy. Warszawski Duet Akordeonowy oraz Michał Białko proponują repertuar obejmujący oryginalne kompozycje na organy oraz autorskie opracowania utworów muzyki klasycznej na duet akordeonowy – od Baroku, przez Romantyzm, aż do XX-wiecznych kompozycji reprezentujących różne style muzyczne. Niezwykły koncert muzyki poważnej na organy oraz dwa akordeony koncertowe (solo, w duecie i w trio) – instrumenty wydawałoby się odległe stylistyczne, jednak przy bliższym poznaniu bardzo do siebie podobne i spójne sonorystycznie. W programie koncertu m.in.: J.S. Bach, F. Mendelssohn-Bartholdy, M. Musorgski, W. Zołotariew oraz P. Kopietz

Oprac. W.S

Komentarze są zamknięte