Wraz z nadejściem nowego roku nastała też nowa era w komunikacji pomiędzy sądami i prokuratorami a petentami. Czytaj więcej…
Teatrzyk Zielony Śledź: Debata nad piaskownicą
W przyrodzie występują dwa rodzaje leminga: leming stepowy i pseudoleming. Ten stepowy wiadomo skąd przywędrował, nie wiadomo natomiast jak się z nim uporać. Nauczyć niczego się nie da. To tak, jakby próbować fokę nauczyć alfabetu morsa. Czytaj więcej…
Kościół w Koszęcinie – jedna z piękniejszych drewnianych budowli sakralnych w Polsce
Kościół pw. Świętej Trójcy w Koszęcinie koło Lublińca jest również jednym z piękniejszych obiektów na Szlaku Architektury Drewnianej na historycznym Górnym Śląsku. Czytaj więcej…
Słomka: Miarka się przebrała!
1W ostatni weekend Robert Mazurek w „Rzeczpospolitej” przeprowadził wywiad z feministką Katarzyną Bratkowską, która „zasłynęła” tym, że zapowiedziała na wigilijny dzień dokonanie aborcji. Bratkowska stwierdziła, m.in. komunizm cyt. Czytaj więcej…
Otwarcie wystawy „Służby specjalne II Rzeczypospolitej (1918–1939). Blaski i cienie” – Łódź, 8 stycznia 2014 r.
Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Łodzi zaprasza na otwarcie wystawy „Służby specjalne II Rzeczypospolitej (1918–1939). Blaski i cienie”. Czytaj więcej…
Prawica w XX wieku – Adama Wielomskiego
Nakładem wydawnictwa von Borowiecky ukazała się kolejna praca Adama Wielomskiego. Tym razem lider polskich monarchistów przybliżył czytelnikom kwestie „Prawicy w XX wieku”. Czytaj więcej…
Cztery nowe płyty z patriotycznymi utworami Andrzeja Kołakowskiego
Nakładem wydawnictwa Antyk Marcin Dybowski ukazały się dwie dwu płytowe publikacje zawierające patriotyczne piosenki Andrzeja Kołakowskiego. Czytaj więcej…
Warto zaryzykować dla Ukrainy!
1W obszernym wywiadzie, który ukazał się na łamach grudniowego numeru miesięcznika „WPiS. Wiara, Patriotyzm i Sztuka”, prof. Szczerski wraz z Leszkiem Sosnowskim zastanawiają się nad dalszym rozwojem wydarzeń na Ukrainie i rolą, jaką nasz kraj mógłby w tym konflikcie odegrać. Czytaj więcej…
Dobroczynność na zielonej wyspie
2W Krakowie – jak co roku – z inicjatywy znanego restauratora Jana Kościuszko – odbyła się kolejna „wigilia dla ubogich”. Organizatorzy w ubiegłym roku rozdali ponad 50 tys. posiłków przygotowanych w restauracjach Jana Kościuszki Czytaj więcej…
Kartka z kalendarza: dziś mija 128. rocznica śmierci Michała Czajkowskiego
Michał Czajkowski, vel Sadyk Pasza herbu Jastrzębiec urodził się 29 września 1804 r. w Halczyńcuna Wołyniu. Był działaczem niepodległościowym, pisarzem i poetą zaliczanym do szkoły ukraińskiej liryki polskiego romantyzmu. Czytaj więcej…