Profesor Piotr Gliński kandydatem PiS na premiera!

Niezależna Gazeta Obywatelska

Socjolog, profesor Piotr Gliński jest kandydatem PiS na premiera. W sobotę  na prezes PiS Jarosław Kaczyński zapowiedział, że w poniedziałek jego partia przedstawi kandydata na premiera rządu technicznego, a w ciągu kilku tygodni złoży wniosek o wotum nieufności dla rządu.

Jarosław Kaczyński powiedział, że to jest najlepsza kandydatura!

– „PiS jest jedyną formacją opozycyjną, która ma możliwość konstruktywnego wotum nieufności. Mamy dzisiaj w Polsce sytuację, w której żaden problem społeczny nie jest rozwiązywany” – ocenił Kaczyński. Jak mówił, „jest rosnące bezrobocie, wyjazdy z Polski, kryzys finansów publicznych, kryzys różnych instytucji, w tym wymiaru sprawiedliwości„. – „Mamy nieustanne głoszenie nieprawdy z różnych wysokich trybun. Mamy sytuację, która domaga się zmiany. Danie polskiemu parlamentowi szansy na zmianę jest naszym obowiązkiem. To wymaga stworzenia rządu pozaparlamentarnego„- powiedział lider PiS.

Profesor Piotr Gliński stwierdził, że zadaniem nowego rządu eksperckiego, które chce powołać będzie wprowadzenie decyzji zapobiegających kryzysowi w kraju oraz zmiana stylu uprawiania polityki w Polsce.

– „Skoro nadchodzą ciężkie czasy, to nie może rządzić ktoś, kto nie daje rady. Rządy pana premiera Donalda Tuska są podręcznikowym przykładem złego rządzenia” – przekonywał socjolog.

– „Jestem zdeterminowany i przygotowany merytorycznie do debaty o stanie państwa” – zapewnił prof. Gliński. Podkreślił także, że program jego rządu będzie się skupiał wokół postulatów wspólnych dla wszystkich sił politycznych.

Piotr Gliński jest profesorem socjologi, w latach 2005-2011 był prezesem Polskiego Towarzystwa Socjologicznego. Zajmował się również zagadnieniami związanymi z ekologią.

Za: www.wp.pl/PAP

 

Komentarze są zamknięte