Dobre rekomendacje – spotkanie Towarzystwa Biznesowego Śląskiego

Niezależna Gazeta Obywatelska

Ponad 50 osób, w tym 40 przedsiębiorców z południowej Polski, wzięło udział w spotkaniu otwartym Towarzystwa Biznesowego Śląskiego. Zaplanowane na 29 maja spotkanie w Katowicach było dobrą okazją do zaprezentowania swojej oferty i wymiany tego, co w biznesie najcenniejsze: dobrych i sprawdzonych rekomendacji.

Partnerem i współorganizatorem spotkania w katowickiej restauracji Patio-Park w Parku Kościuszki była firma OnPay Sp. z o.o. Na spotkaniu gościli też przedstawiciele Towarzystw z innych części Polski.

Spotkanie rozpoczęło powitanie zebranych gości przez Krzysztofa Krausa – networkera Towarzystwa na Śląsku oraz Adama Lewandowskiego, Prezesa Zarządu OnPay. Franciszek Niemyski z Towarzystwa Biznesowego Warszawskiego przedstawił w kilku słowach najważniejsze korzyści płynące z networkingu, wzajemnej pomocy i zaufania. Podczas spotkania odbyła się też sesja autoprezentacji (w której każdy zaproszony miał okazję przedstawić swoją ofertę i bieżące potrzeby biznesowe) – taka forma jest doskonale znana stałym bywalcom spotkań biznesowych. Nie zabrakło też czasu na wymianę rekomendacji w kuluarach. Druga część spotkania była przeznaczona na prezentację polskiego programu lojalnościowego OnPay.

Cel spotkania genialnie ujmuje Piotr Jędrysik, od roku aktywny członek Towarzystwa Biznesowego: – Żyjemy w czasach, w których konieczność „przetrwania” zasłania wiele idei oraz inicjatyw mogących docelowo rozwiązać codzienne problemy biznesowe, z jakimi borykają się przedsiębiorcy. Miło jest spotkać ludzi, którzy myślą inaczej. Spotkanie, które odbyło się w Patio, jest dobrym przykładem na to, że warto poszukiwać takich rozwiązań. – I dodaje po chwili: – Pewne jest to, że w grupie możemy więcej. Więcej być i działać, co niesie za sobą wymierne korzyści materialne, nie pomijając bezcennych korzyści z bezpośredniego spotkania drugiego człowieka.

Spotkania Towarzystwa Biznesowego Śląskiego odbywają się zazwyczaj w czwartki wczesnym rankiem. Obecnie Członkowie klubu spotykają się w Restauracji Między Drzewami w Katowicach-Koszutce. Chcąc przybyć na spotkanie, należy wysłać maila ze zgłoszeniem na adres [email protected]. Warto także zajrzeć na stronę www.TowarzystwoBiznesowe.pl, gdzie można przeczytać więcej o tej dynamicznie rozwijającej się idei.

Spotkanie zrodziło nowy pomysł na cykl artykułów w Niezależnej Gazecie Obywatelskiej: – Podczas kilku rozmów w kuluarach zrodził się pomysł na cykl artykułów “biznes bliżej obywateli”, w którym będziemy starać się przybliżać przedsiębiorców i ich oferty, które przecież rozwiązują problemy nas obywateli-konsumentów – poinformował Tomasz Kwiatek, obecny na spotkaniu redaktor naczelny NGO. Ma to być cykl bezpłatnych artykułów, które  mają przybliżać  działalność firm w interesujący sposób i z punktu widzenia potrzeb obywateli.

Najbliższe spotkanie, na które śląscy przedsiębiorcy zapraszają również biznesmenów z Opolszczyzny odbędzie się w czwartek 14 czerwca o godz. 7:30 w Katowicach.

Autor: KEK

Komentarze są zamknięte