Kłosowski chce odwołać „złą panią minister” edukacji

Redaktor Obywatelski

Poseł z Opolszczyzny chce odwołać minister edukacji Krystynę Szumilas. Sławomir Kłosowski z Prawa i Sprawiedliwości złożył już w tej sprawie wniosek. Poseł na dwunastu stronach argumentuje, dlaczego minister Szumilas powinna być odwołana. Powody to między innymi likwidacja szkół, zmniejszenie liczby lekcji historii oraz protesty rodziców i środowisk opozycyjnych.

– Myślę, że dla zabezpieczenia przyszłości naszych dzieci powinniśmy zrobić wszystko, żeby odsunąć złą panią minister, która nie daje gwarancji, że system edukacji w Polsce przetrwa – przekonuje Kłosowski.

Poseł PiS liczy na to, że za odwołaniem minister edukacji zagłosują wszyscy parlamentarzyści. Bardziej prawdopodobne jest jednak, że oprócz PiS-u wotum nieufności poprze Solidarna Polska i Sojusz Lewicy Demokratycznej. Ich głosy nie dadzą jednak wymaganej do odwołania minister większości. Po co więc składać taki wniosek?

– Są sprawy zasadnicze, wartości nadrzędne. Jeżeli uważamy, że dany minister jest złym ministrem i jego polityka, zarządzanie niosą zagrożenie dla obywateli, to moim zdaniem, głęboko w to wierzę, trzeba takie wnioski składać – wyjaśnia.

Wniosek o wyrażenie wotum nieufności wobec minister edukacji będzie rozpatrywany przez Sejm w przyszłym tygodniu.

za: www.radio.opole.pl

oprac: ŁŻ

 

Komentarze są zamknięte