Sekretarz ZChR: „To po prostu mnie obraża”. Homoseksualna para składa do Strasburga skargę przeciw Polsce

Zastępca Naczelnego

Jakub Kwieciński i Dawid Mycek/Facebook.com

Dwaj mężczyźni — Jakub Kwieciński i Dawid Mycek — którzy pięć lat temu wzięli ślub poza granicami naszego kraju, dziś składają skargę do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu przeciwko Polsce. – informuje Onet.pl. – To po prostu mnie obraża, że układ dwóch homoseksualistów ma być równy małżeństwu w Polsce. Oddanie sprawy do ETPCz ma po raz kolejny uderzyć w nadrzędność naszej Konstytucji na terenie Polski – tak skomentowała na Twitterze tą informację sekretarz generalny Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin Monika Socha-Czyż.

Zgodnie z polskim prawem małżeństwo to związek kobiety i mężczyzny. Tak zdefiniowane małżeństwo należy do kategorii tych spraw, które bezkompromisowo bronimy i będziemy bronić”

– mówi nam Monika Socha-Czyż z ZChR.

Powodem jest fakt, że mężczyźni nie są w stanie dokonać transkrypcji swojego małżeństwa, czyli wpisania do polskich ksiąg cywilnych faktu jego zawarcia. Związaną z tym skargę mężczyzn oddalił Naczelny Sąd Administracyjny, który jednak w uzasadnieniu wyroku zawarł przełomową interpretację konstytucji. Konkretnie, NSA podkreślił, że art. 18 polskiej ustawy zasadniczej nie jest przeszkodą do stworzenia w Polsce instytucji związków jednopłciowych, do ustawowego uregulowania tej sprawy.”

– donosi Onet.pl.

Monika Socha-Czyż i Paweł Czyż/foto Dariusz Całka

2 sierpnia tego roku potwierdziliśmy z mężem przed Bogiem ślub cywilny zawarty w USC 1 grudnia 2018 roku. Tutaj mamy dwa wymiary. Po pierwsze, żaden układ dwóch działaczy ideologii LGBT nigdy nie będzie równy naszemu małżeństwu i milionom innych małżeństw zawartych w Polsce. To, że swego czasu w USA spadek po zmarłym odziedziczył kot, co potwierdził tamtejszy sąd, nie oznacza, że mamy w polskim prawie wpisywać możliwość dziedziczenia majątku przez zwierzęta, którym zmarł właściciel. Po drugie, małżeństwo ma pewną ogólnie znaną funkcję. Posiadanie dzieci. W mojej opinii, skarga dwóch homoseksualistów do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu ma na celu obalenie treści art. 18 Konstytucji RP i dokonanie transkrypcji małżeństwa po to, aby posłużyć się nią w celu przejścia procedury adopcyjnej w Polsce, która przewiduje, że aby adoptować dziecko należy być małżeństwem w świetle prawa. Na obchodzenie polskiego prawa nie może być zgody.”

– konkluduje w rozmowie z nami sekretarz generalny ZChR Monika Socha-Czyż.

Piotr Galicki

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *