Zbliżenie Solidarnej Polski i ZChR szansą na zatrzymanie politycznych wysiłków Donalda Tuska?

Zastępca Naczelnego

Poseł Janusz Kowalski (SP), prezes ZChR dr Bogusław Rogalski/NGO

W piątek w Olsztynie odbyła się wspólna konferencja prasowa  prezesa Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin dr. Bogusława Rogalskiego oraz byłego sekretarza stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych w rządzie Mateusza Morawieckiego, znanego posła Solidarnej Polski, Janusza Kowalskiego. Ciekawym jest samo zbliżenie partii współrządzącej i pozaparlamentarnej partii chadeckiej, która w ostatnich wyborach prezydenckich od początku popierała reelekcję Andrzeja Dudy. ZChR niewątpliwie jest konstruktywną opozycją, która pozytywnie wyróżnia się pośród ugrupowań, które nie stanowią zaplecza rządów Zjednoczonej Prawicy. Warto zauważyć, że liczne sondaże wskazują, że Zjednoczona Prawica złożona z PiS i Solidarnej Polski może w nadchodzących wyborach nie uzyskać 231 mandatów parlamentarnych nawet przy założeniu, że z list ZP wystartują politycy Kukiz’15. – Potwierdzam, że w piątek odbyło się spotkanie, w którym uczestniczył prezes dr Bogusław Rogalski i poseł Solidarnej Polski Janusz Kowalski. To konsekwencja tego, że w sprawach związanych z atakami Komisji Europejskiej na Polskę mówimy w zasadzie jednym głosem. Zawsze warto rozmawiać o tym, co łączy nasze formacje – mówi NGO Paweł Czyż, rzecznik prasowy ZChR.

Nowe polityczne rozdanie?

Warto zwrócić uwagę, że prezes ZChR dr Bogusław Rogalski jest częstym gościem „Aktualności dnia” Radio Maryja. Kilka dni temu ponownie był gościem „Rozmów niedokończonych” w TV Trwam. Czy zatem możliwym jest, że ZChR zastąpi w Sejmie RP kolejnej kadencji Konfederację Wolność i Niepodległość Janusza Korwin-Mikke i spowoduje utrzymanie rządów przez Zjednoczoną Prawicę? Warto dodać, że wśród liderów ZChR znajdują się doświadczeni politycy, np. poseł V,VI,VII,VIII kadencji z KP PiS Krzysztof Maciejewski z Radomska czy poseł I kadencji z KP KPN Przemysław Sytek z Poznania, co wskazuje, że rodzi się poważniejszy projekt polityczny. Poglądy ZChR są mocno obecne w mediach społecznościowych i wygląda na to, że Zjednoczenie może odebrać głosy Polsce 2050 Szymona Hołowni i Konfederacji. Czy istnieje możliwość, że Zjednoczenie dołączy do ZP i w efekcie powstanie układ trzech partii PiS-SP-ZChR? Czy taki polityczny układ może stanowić nowy „wiatr w żagle” dla koalicji partii Jarosława Kaczyńskiego i Zbigniewa Ziobro?

Spokojnie pracujemy w terenie. Na dzisiaj, ZChR jest niezależnym ugrupowaniem i planujemy samodzielny udział w wyborach samorządowych i parlamentarnych”

– ucina sprawę rzecznik ZChR Paweł Czyż.

Piotr Galicki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.