ZChR chce ekshumacji polskich bohaterów spoczywających na terenie ZBiR i utworzenia Narodowej Nekropolii Bohaterów na wzór Arlington

Zastępca Naczelnego1

Prezes ZChR dr Bogusław Rogalski/NGO

W Mikuliszkach w obwodzie grodzieńskim na Białorusi została zrównana kwatera żołnierzy III i VI Brygad Armii Krajowej Ziemi Wileńskiej. Przypadki niszczenia polskich grobów odnotowano także we wsiach Bahdany, Bobrowicze, Dyndyliszki, Jodkiewicze i Iwie. – W kwietniu 2021 roku prezes Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin dr Bogusław Rogalski w rozmowie z redaktorem naczelnym portalu Prawy.pl ks. Ryszardem Halwą zaproponował stworzenie Narodowej Nekropolii Bohaterów pod Warszawą i sprowadzenie do Polski szczątków polskich bohaterów w kontekście problemów tworzonych przez Federację Rosyjską z cmentarzami ofiar zbrodni katyńskiej. Dzisiaj widać, że ta nasza inicjatywa – również w kontekście obecnego niszczenia polskich cmentarzy na Białorusi – jest niezwykle trafiona. Chcemy zatem ekshumacji zwłok polskich bohaterów spoczywających na terenie Związku Białorusi i Rosji oraz przeniesienia ich do Polski – mówi nam Paweł Czyż, rzecznik prasowy ZChR.

ZOBACZ FRAGMENT ROZMOWY Z PREZESEM ZChR

z kwietnia 2021

Polskie MSZ nazywało działania białoruskich władz „bezprecedensowym aktem bestialstwa” i zaapelowało do reżimowych władz o „zaprzestania praktyk przypominających najczarniejsze karty z historii komunistycznego reżimu”.

Piotr Galicki

  1. Dynak Mirosław
    | ID: e66f7176 | #1

    Powrót na łono Ojczyzny…

Zasybskrybuj źródło komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *