Nancy Pelosi w Rzeszowie: Będziemy dziękować polskiemu rządowi

Zastępca Naczelnego

Nancy Pelosi/Twitter.com

Stoimy ramię w ramię z Ukrainą, stoimy z naszymi sojusznikami z NATO – mówiła w niedzielę w Rzeszowie przewodnicząca Izby Reprezentantów Stanów Zjednoczonych Nancy Pelosi. Podkreśliła, że USA w dalszym ciągu angażują się wraz z Polską w pomoc Ukrainie.

W niedzielę rano Nancy Pelosi spotkała się w Kijowie z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim, który podziękował Stanom Zjednoczonym za pomoc w walce z Rosją. Podczas rozmów Pelosi, ze swej strony, przekazała podziękowania Ukraińcom za prowadzenie wojny o wolność.

Pelosi: Będziemy dziękować polskiemu rządowi

Szefowa amerykańskiej Izby Reprezentantów przebywa obecnie z wizytą w Rzeszowie.

Stoimy ramię w ramię z Ukrainą i będziemy stali do momentu, w którym wygra Ukraina. Stoimy z naszymi sojusznikami z NATO”

– podkreśliła Pelosi.

Jak mówiła, delegacja amerykańskiego Kongresu miała okazję „i honor spotkać się wczoraj z prezydentem Ukrainy” Wołodymyrem Zełeńskim.

Wyjaśniła, że rozmowy dotyczyły takich tematów, jak bezpieczeństwo, kwestia wsparcia humanitarnego, wsparcia gospodarczego i odbudowy Ukrainy po zwycięstwie.

Chcemy przekazać jasne przesłanie: jedność Kongresu Stanów Zjednoczonych”

– mówiła przedstawicielka amerykańskich władz. Dodała, że Amerykanie doceniają przywództwo ukraińskiego prezydenta, „podziwiają Ukraińców, którzy są bohaterami”.

Podkreśliła, że USA w dalszym ciągu angażują się wraz z Polską w pomoc Ukrainie.

Będziemy dziękować polskiemu rządowi za gościnność dla uchodźców oraz rozmawiać (…), co jeszcze możemy zrobić, co należy zrobić”

– przekazała. Dodała, że to było również tematem jej rozmowy z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełeńskim.

Pelosi: Doceniamy coraz bardziej tych, którzy walczą

Pelosi mówiła o „głębszym zrozumieniu” obecnej sytuacji związanej z wojną na Ukrainie, oraz jakie działania należy jeszcze podjąć.

Doceniamy coraz bardziej tych, którzy walczą”

– stwierdziła.

Chcemy, żeby jak najszybciej nastąpiło rozwiązanie (konfliktu), stąd inicjatywa prezydenta (Joe) Bidena, która została poddana pod dyskusję parlamentu”

– mówiła Pelosi.

Przewodnicząca Izby Reprezentantów USA podkreśliła doświadczenie Joe Bidena, m.in. jako senatora, przewodniczącego komitetu spraw zagranicznych, wiceprezydenta, a obecnie prezydenta Stanów Zjednoczonych.

Wie doskonale, jakie są wyzwania, jeżeli chodzi o walkę o demokrację przeciwko opresji, przeciwko autokratycznym rządom. Walczy o jedność w NATO i w Stanach Zjednoczonych”

– zaznaczyła Pelosi.

Pelosi spotka się z prezydentem Andrzejem Dudą

Nasza delegacja będzie kontynuować podróż po Polsce, gdzie spotkamy się z prezydentem Andrzejem Dudą i wyższymi rangą urzędnikami”

– wskazano w niedzielnym oświadczeniu amerykańskiego Kongresu.

Jak dodano, władze amerykańskie chcą podziękować „polskim sojusznikom za ich poświęcenie i wysiłek humanitarny”.

Jutro (2.05) o godz. 9.30 Prezydent Andrzej Duda spotka się z Przewodniczącą Izby Reprezentantów Stanów Zjednoczonych Nancy Pelosi”

– przekazała w niedzielnym wpisie na Twitterze Kancelaria Prezydenta RP.

Źródło: pgo/PAP, POLSAT NEWS

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.