ZChR: „Janusz Korwin-Mikke musi odejść”. Rosyjska propaganda masowo cytuje wpisy Janusza Korwin-Mikkego

Zastępca Naczelnego

Janusz Korwin-Mikke/Twitter.com

Janusz Korwin-Mikke opublikował wpis, w którym zakwestionował prawdziwość doniesień o masowych zbrodniach w Buczy. Stanowisko lidera Konfederacji Wolność i Niepodległość podchwyciły prokremlowskie media. Podczas gdy cały świat zachodni mówi o tragicznej sytuacji w Buczy, która ma dowodzić bestialskich zachowań rosyjskich żołnierzy, poseł Konfederacji Janusz Korwin-Mikke od kilku dni podważa dowody wskazujące na masakrę ludności cywilnej w podkijowskiej miejscowości. – czytamy na łamach portalu Onet.pl. – Wynurzenia Janusza Korwin-Mikke są wprost szokujące. Co ciekawe, nawet politycy postkomunistyczni, np. Włodzimierz Cimoszewicz, Leszek Miller czy Joanna Senyszyn nie kwestionują rosyjskiego autorstwa zbrodni w Buczy. Swoimi wypowiedziami Korwin-Mikke przekroczył Rubikon i dlatego z całą stanowczością można oczekiwać realizacji przez Konfederację Wolność i Niepodległość lapidarnego wezwania: „Janusz Korwin-Mikke musi odejść” – mówi Niezależnej Gazecie Obywatelskiej Paweł Czyż, rzecznik prasowy Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin.

Czy Januszowi Korwinowi-Mikke grozi polityczny ostracyzm?

Jest to typowe błędne koło. Takie zdjęcia mają udowodnić, że Rosjanie są zbrodniarzami. A skąd wiadomo, że mordercami byli Rosjanie, a nie Ukraińcy? Jak to, skąd? Bo przecież wiadomo, że Rosjanie są zbrodniarzami…”

— pisał Korwin-Mikke na Twitterze.

Wcześniej udostępnił on zdjęcie, na którym widoczne były ciała ofiar.

To w ogóle nie muszą być trupy: nie widać ran. I dlaczego twarze, jak i na innych zdjęciach, zasłonięte?”

— pisał Korwin-Mikke.

#JKM zamieszcza zdjęcia, na którym widzimy zabite dziecko. Jego komentarz pasuje jak ulał do propagandy #Putin. Z czasów #WW2 też mamy wiele podobnych zdjęć ofiar Armii Czerwonej.”

– odpowiedział na Twitterze Korwinowi-Mikke rzecznik ZChR.

Idąc za tokiem myślenia  @JkmMikke ofiary wojska #Stalin też nie musiały być trupami. Haniebne ruskie argumenty JKM z @KONFEDERACJA_ !” 

– dodał Paweł Czyż.

Miłośnik Putina czy jedynie „pożyteczny idiota”?

Słowa jednego z liderów Konfederacji podchwyciły niemal natychmiast rosyjskie media rządowe, których zadaniem jest rozsiewanie kremlowskiej propagandy. Wpis Korwin-Mikkego podała dalej agencja informacyjna RIA Novosti.

Korwin-Mikke, lider eurosceptycznej koalicji »Konfederacja« w polskim parlamencie, wątpi w »masowe śmierci« ludzi w ukraińskiej Buczy, którą Moskwa nazwała fałszywą”

— napisała agencja w swojej depeszy.

Absurdalne wypowiedzi Janusza Korwin-Mikkego zostały udostępnione przez wiele prokremlowskich portali, takich jak: life.ru, pravda.ru czy gazeta.ru.

Przypominam, że Janusz Korwin-Mikke ogłosił już 2014 roku w wywiadzie dla DoRzeczy.pl, że cytuję „(…) pan Putin jest znakomitym prezydentem Rosji i byłby świetnym prezydentem Polski”. Mało tego, lider Konfederacji Wolność i Niepodległość w styczniu 2020 roku przekonywał publicznie, że „Putin ma rację! Nie można stawiać znaku równości między Związkiem Sowieckim a III Rzeszą”. Właśnie się okazało, że Władimir Putin to Hitler XXI wieku.”

– powiedział nam kilka dni temu Paweł Czyż z ZChR.

ZOBACZ:

„Putin ma rację”. Korwin-Mikke znów szokuje

Korwin-Mikke: Oczywiście uważam, że pan Putin byłby świetnym prezydentem Polski

Piotr Galicki

 

Komentarze są zamknięte