ZChR proponuje nałożenie „sankcji” na Paulo Coelho. Szokujące wpisy autora „Alchemika” powielające propagandę z Kremla na Twitterze!

Zastępca Naczelnego

Ktoś, kto nie ma najwyraźniej cienia prawdziwej empatii i myli krytykę Rosji za wywołanie wojny z rusofobią nie powinien być prezentowany jako quasi autorytet moralny w polskich szkołach. To oczywistość. Pan profesor Przemysław Czarnek powinien publicznie zareagować w sprawie skandalu z wypowiedziami tego brazylijskiego pisarza. „Alchemik” Coelho pojawia się przecież jako dodatkowy wybór nauczycieli języka polskiego jako lektura dla uczniów szkół średnich. Po prostu, powinna zostać wydana rekomendacja MEiN, że do momentu wycofania się brazylijskiego pisarza z jego wypowiedzi wspierających wojnę wywołaną przez Putina, żadne książki Coelho nie mogą być omawiane i dyskutowane na lekcjach języka polskiego”

– mówi nam Paweł Czyż z ZChR.

Wymówka dla rusofobii?

We wpisie zamieszczonym na Twitterze Coelho wojnę na Ukrainie określił mianem „kryzysu”. W jego ocenie jest to „wymówka dla rusofobii”.

Ukraine crisis a convenient excuse for Russophobia

— oświadczył pisarz.

W kolejnym wpisie stwierdził, że był zarówno na Ukrainie, jak i w Rosji, po czym dodał: „Tak, jest wojna: ale nie obwiniaj zwykłych ludzi”.

Burza w sieci

Wpis Coelho wywołał burzę w mediach społecznościowych. Internauci odpowiadali pisarzowi zdjęciami rannych Ukraińców i zniszczonych przez Rosjan miast, z podpisami „kryzys”, „dogodniejsze wymówki”, „z Rosji z miłością”.

To nie kryzys, to wojna. Rozpoczął to twój przyjaciel Putin, a poparli go zwykli Rosjanie. Ukraińcy umierają tam codziennie. Kobiety, dzieci, cywile. Zobaczysz kryzys, gdy spojrzysz na swoją ścianę na Twitterze.”

– napisał internauta Artur Ceyrowski.

Panie Ministrze Przemysławie Czarnek, po manifeście Paulo Coelho jego książki powinny zostać usunięte z listy lektur uzupełniających stosowanych przez nauczycieli. Więcej, książki tego miłośnika Putina powinny być natychmiast wycofane ze szkolnych bibliotek w geście solidarności z Ukrainą.”

Źródło: wPolityce.pl/ Piotr Galicki, NGOPOLE.PL

Komentarze są zamknięte