Upamiętnienie Jana Pawła II w Kuźni Raciborskiej w 101. rocznicę jego urodzin

Zastępca Naczelnego

Czesław Sobierajski/Whatsapp

18 maja w 101 rocznicę urodzin Świętego Jana Pawła II w Kuźni Raciborskiej odbyła się uroczystość odsłonięcia pamiątkowej tablicy poświęconej pamięci Jana Pawła II. – Tablica umieszczona została na 34 tonowym granitowym głazie narzutowym, który został nazwany Karolek ‐ Lolek. Obelisk umieszczono na nowo powstałym Skwerze Świętego Jana Pawła II, gdzie w centralnym miejscu ustawiony został Krzyż z wizerunkiem Pana Jezusa Chrystusa. Zwięczeniem uroczystości było zasadzenie dębu poświęconego przez Papieża Franciszka. Miałem ogromny zaszczyt dokonać tego w towarzystwie nadleśniczego. Na zaproszenie Burmistrza Kuźni Raciborskiej Pawła Machy, pomysłodawcy tego projektu, w uroczystości wzięli udział wiceminister sprawiedliwości Michał Woś, senator Ewa Gawęda , lokalni przedsiębiorcy, dzięki którym to całe przedsięwzięcie zostało zrealizowane – napisał były poseł PC, AWS i PiS Czesław Sobierajski.

Obecni były liczni przedstawiciele mediów. W uroczystości reprezentowałem Wojewodę Śląskiego, również Parlamentarny Zespół ds. Dziedzictwa Świętego Jana Pawła II – jako założyciel tego Zespołu w poprzedniej kadencji Sejmu RP, a obecnie jako jego honorowy przewodniczący. Zabierając głos, w skrócie przybliżyłem trudne dzieciństwo i młodość Karola Wojtyły i Pontyfikat Wielkiego Świętego Jana Pawła II. I tak, z dniem dzisiejszym Kuźnia Raciborska staje się miastem papieskim i wpisuje się w szlak wdzięczności Bogu za Świętego Jana Pawła II na polskej ziemii i dziękczynienia za to wielkie dobro, które nasz umiłowany Ojciec Święty czynił dla naszego narodu i każdego z nas. Wierzymy, że również i teraz wstawia się za nami i nam Błogosławi z Okna Niebieskiego.” [pisownia orginalna – przyp. NGO]

– dodał w swojej informacji rozeslanej za pośrednictwem Whatsapp były parlamentarzysta, dzisiaj doradca wojewody śląskiego.

Czesław Sobierajski na zdjeciu po prawej/Whatsapp

Piotr Galicki

Komentarze są zamknięte