Od soboty możesz aktywować Polski Bon Turystyczny

Zastępca Naczelnego

Foto ilustracyjne/YT

Od soboty, 1 sierpnia będziesz mógł aktywować Polski Bon Turystycznym. Nie trzeba składać żadnych wniosków. Bon aktywujesz jeśli masz prawo do świadczenia wychowawczego lub dodatku wychowawczego na dziecko i założyłeś konto na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Na razie do programu przystąpiło około 6,5 tys. przedsiębiorców turystycznych i organizacji pożytku publicznego.

Jak otrzymasz bon?

Jeśli jesteś osobą uprawnioną to wystarczy, że zalogujesz się na swoim profilu Platformy Usług Elektronicznych ZUS. Potem wybierz z górnego menu zakładkę Ogólny, przejdź do zakładki Polski Bon Turystyczny i dalej na Mój Bon. Pojawią się opcje:

  1. [Aktywuj bon],
  2. [Zmiana danych kontaktowych],
  3. [Wniosek o dodatkowe świadczenie],
  4. [Podgląd].

Czy musisz składać wniosek o bon turystyczny?

Nie musisz składać wniosku o bon turystyczny, ale musisz go aktywować. Żeby to zrobić, powinieneś podać swój aktualny numer telefonu komórkowego lub adres e-mail.

Jakiej wartości jest bon i czy mogę go wymienić na gotówkę?

Świadczenie w formie bonu to 500 zł, które przysługuje na każde dziecko, na które masz prawo do świadczenia wychowawczego bądź dodatku wychowawczego. Bon jest dokumentem elektronicznym i nie można go wymienić na gotówkę, inne środki płatnicze bądź środki wymiany. Możesz nim płacić klika razy, do wyczerpania wysokości świadczenia w formie bonu. Jeśli usługa za którą chcesz zapłacić przekracza wartość bonu, to pozostałą część możesz zapłacić gotówką lub przelewem.

Jaki bon otrzymam, jeśli mam więcej niż jedno dziecko?

Jeżeli w rodzinie jest na przykład troje dzieci, to otrzymasz jeden bon o wartości 1500 zł. Gdy aktywujesz bon, otrzymasz e-mailem jeden kod obsługi płatności. Możesz zapłacić za usługę hotelarską lub imprezę turystyczną jednym bonem o wartości 1500 zł.

Pod numerem telefonu 22 11 22 111, konsultanci odpowiadają na kwestie związane z Polskim Bonem Turystycznym, a pytania można przesyłać również na specjalny adres e-mailowy: [email protected]

Lista podmiotów turystycznych, które będą przyjmować płatności bonem będzie udostępniana na stronach internetowych Polskiej Organizacji Turystycznej www.bonturystyczny.gov.pl, www.pot.gov.pl, www.polska.travel.

 

Informacja prasowa:

Sebastian Szczurek

regionalny rzecznik prasowy ZUS

województwa opolskiego

 

Komentarze są zamknięte