Zawsze skorzy do pomocy strażacy

Zastępca Naczelnego

Tegoroczny przełom wiosny i lata obfituje w burze oraz nawałnice, które wyrządzają mnóstwo szkód powodując liczne podtopienia, a nawet małe lokalne powodzie.

W każdej takiej sytuacji zagrożenia życia ludzkiego i konieczności ratowania dobytku z pomocą stawiają się natychmiast mylnie kojarzeni wyłącznie z gaszeniem pożarów strażacy, zarówno zawodowi jak ochotnicy. Błyskawicznie rozpoznają skalę niebezpieczeństwa i niezwłocznie rozpoczynają skuteczną akcję.

Nic dziwnego, że zaskarbiają sobie wdzięczność nie tylko tych, którym pomogli, ale wszystkich Polaków. Przekłada się ona na bardzo wysokie (często pierwsze) miejsce w sondażach zaufania do działających w naszym kraju instytucji.

Przed ofiarnością i gotowością do wyruszenia z pomocą o każdej porze dnia i nocy polskich strażaków wypada pochylić czoła.

 

Jerzy Bukowski*

 

*Filozof, autor „Zarysu filozofii spotkania”, piłsudczyk, harcerz, publicysta, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego w Krakowie, były reprezentant prasowy śp. pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Kraju

Komentarze są zamknięte