Andrzej Duda wygrał pierwszą turę wyborów w Bielsku-Białej. Chadecy uważają, że to efekt rządów prezydenta miasta z Platformy

Zastępca Naczelnego

Jarosław Klimaszewski/NGO

Pierwszą turę wyborów w Bielsku-Białej wygrał urzędujący prezydent Andrzej Duda. – Pięć lat temu w pierwszej turze w Bielsku-Białej wygrał Bronisław Komorowski z PO (37,97 proc.) przed Andrzejem Dudą z PiS (31,36 proc.) i niezależnym Pawłem Kukizem (21,34 proc.). W drugiej turze bielszczanie ponownie więcej głosów oddali na Komorowskiego (54,07 proc.) niż Dudę (45,93 proc.) – donosi portal bielsko.biala.pl

To efekt polityki przewodniczącego powiatowej Platformy i prezydenta miasta Jarosława Klimaszewskiego. Podniesione zostały podatki od nieruchomosci, opłaty za wywóz śmieci, zaplecze prezydenta Klimaszewskiego w radzie miejskiej, tj. radni z Klubu Radnych „Wspólnie dla Bielska-Białej” preferują zwalczanie polskiej tradycji i utrudniają nasze inicjatywy w zakresie upamiętnienia śp. Jana Olszewskiego czy Kornela Morawieckiego. Odrzucili jawność posiedzeń komisji rady i ukrywają przed mieszkańcami istotne kwestie zwiazane z procedowaniem nad wprowadzeniem Samorządowej Karty Praw Rodzin. Chociaż do ekipy prezydenta Klimaszewskiego dołączyło trzech radnych z PiS to ten wyłom jednak skutecznie uzupełniliśmy – jako niezależne środowisko prawicowe. Mieszkańcy widzą trwonienie środków na twory pomnikopodobne i zadłużanie miasta. Pan Klimaszewski dostał właśnie „żółtą kartkę”

– mówi NGO liderka Zjednoczenia Chrzescijańskich Rodzin na Podbeskidziu, radna Sejmiku Województwa Śląskiego poprzedniej kadencji z listy PiS, Monika Socha-Czyż.

Nic co zostało dane, nie będzie odebrane i Polacy mogą być spokojni o te świadczenia. Znam go od wielu lat, jest człowiekiem koncyliacyjnym, doskonale rozumie, jaka jest rola prezydenta. Zresztą to trzeba mieć w sobie, aby wznieść się ponad partyjniactwo. On to gwarantuje, jestem przekonana, że to będzie prezydent wszystkich Polaków” 

powiedziała o Rafale Trzaskowskim bielska poseł Platformy Mirosława Nykiel w wywiadzie dla bielsko.biala.pl.

Monika Socha-Czyż/NGO

Pani poseł Nykiel żartuje chyba. Zjedźmy na ziemię. Gdy na prezydenta Bielska-Białej wybierano Jarosława Klimaszewskiego z Platformy ten obiecał, że będzie wsłuchiwał się w głos mieszkańców. Tymczasem od razu podniesiono bez żadnej dyskusji podatki od nieruchomości. Miało być bajkowo, a są monumenty bajkowe za tysiące złotych i nowe kredyty. Bielszczanie nie mogą być spokojni nie tylko o sytuację w naszym mieście, ale o świadczenia typu 500+. Rafał Trzaskowski to taka kalka prezydenta Klimaszewskiego. Gdyby został wybrany w drugiej turze, to podobnie zacznie się wpierw opowieść, że Polski nie stać na pomoc socjalną, że sporo wydano na walkę z COVID-19 i trzeba zacisnąć pasa. Pani Nykel przypomnę słowa jej partyjnej koleżanki, poseł Izabeli Leszczyny, cyt. „Nie jesteśmy gotowi na polityka zupełnie uczciwego, polityka, który nie kalkuluje, nie kombinuje, ale po prostu mówi, jak jest”. Bielszczanie to zauważyli i dlatego właśnie w niedzielę wybory w Bielsku-Białej wygrał Andrzej Duda”

– komentuje wypowiedź polityk PO lokalna działaczka chadeków.

Piotr Galicki

Komentarze są zamknięte