Udaremniona próba oszustwa „na kwarantannę”

Zastępca Naczelnego

Fot. Nadbużański OGP

– Dwaj mężczyźni udając zawodowych kierowców transportu międzynarodowego, chcieli uniknąć obowiązkowej kwarantanny, ale zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy Straży Granicznej na polsko-słowackim przejściu w Chyżnem i ukarani mandatami – poinformowała Polską Agencję Prasową Justyna Drożdż z Karpackiego Oddziału SG.

Podczas kontroli granicznej okazało się, że 29- i 39-latek na co dzień pracowali w Austrii, jednak chcąc odwiedzić rodziny i wjechać do Polski bez odbywania obowiązkowej kwarantanny, kupili fikcyjne umowy o pracę w charakterze kierowców wykonujących przewóz drogowy w ramach międzynarodowego transportu drogowego. Fałszywki kosztowały ich po 80 euro”

– czytamy w depeszy PAP.

Co ciekawe, po dokładnym sprawdzeniu okazało się, iż jeden z mężczyzn rzekomo pracujący jako kierowca zawodowy nie posiadał uprawnień do kierowania żadnymi pojazdami. Mężczyźni niestety nie uniknęli kwarantanny, a dodatkowo zostali ukarani mandatami karnymi po 500 złotych”

– powiedziała PAP Drożdż.

Od 16 maja z kwarantanny zwolnione są osoby przekraczające granicę Polski w ramach wykonywania czynności zawodowych, służbowych lub zarobkowych w Polsce lub w państwie UE lub EOG. Dotyczy to również osób pracujących w Szwajcarii i Wielkiej Brytanii. Zaistniała sytuacja miała miejsce w czasie, kiedy obowiązywały przepisy zwalniające z kwarantanny jedynie osoby wykonujące czynności zawodowe, służbowe, zarobkowe w Polsce albo w kraju sąsiednim”

– napisała Polska Agencja Prasowa.

 

Jerzy Bukowski*

 

*Filozof, autor „Zarysu filozofii spotkania”, piłsudczyk, harcerz, publicysta, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego w Krakowie, były reprezentant prasowy śp. pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Kraju

Komentarze są zamknięte