Dni Pamięci papieża Polaka przesunięte na jesień

Zastępca Naczelnego

Wadowice, fot. NGO

Samorząd Wadowic odwołał zaplanowane ma maj Światowe Dni Pamięci Świętego Jana Pawła II, które miały się odbyć z okazji 100 rocznicy jego urodzin – poinformowała Polska Agencja Prasowa.

Decyzja ma oczywiście związek z pandemią koronawirusa.

Życie, zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców oraz gości jest najważniejsze. Majowych uroczystości w zaplanowanej formie nie będzie. Jeżeli tylko okoliczności na to pozwolą, część wydarzeń zostanie przełożona na drugą połowę tego roku, w szczególności na październik, gdy przypada rocznica wyboru kardynała Wojtyły na papieża. Samorząd pracuje nad różnymi alternatywami świętowania jubileuszu”

– powiedział PAP burmistrz miasta Bartosz Kaliński.

Małgorzata Targosz-Storch z Urzędu Miasta Wadowic przypomniała, że z okazji papieskiego jubileuszu w rodzinnym mieście Świętego Jana Pawła II miały się odbyć, m.in.: koncert organizowany wspólnie z Telewizją Polską, zjazd szkół z całego kraju, koncert orkiestr dętych, zawody sportowe i biesiada. W tych wydarzeniach miały wziąć udział tysiące osób, w tym oficjalne delegacje i młodzież z Portugalii, Niemiec, Węgier oraz Włoch.

Gmina Wadowice do obchodów przygotowywała się długie miesiące wspólnie z Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II, wadowickimi parafiami, szkołami i różnymi organizacjami”

– dodała Targosz-Storch w rozmowie z Polską Agencją Prasową.

 

Jerzy Bukowski*

 

*Filozof, autor „Zarysu filozofii spotkania”, piłsudczyk, harcerz, publicysta, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego w Krakowie, były reprezentant prasowy śp. pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Kraju

Komentarze są zamknięte