Chadecy apelują do Prawa i Sprawiedliwości o przyjęcie obywatelskiego projektu „Zatrzymaj aborcję”!

Zastępca Naczelnego

Fot. za ZChR

Dziś posłowie zajmą się obywatelskim projektem „Zatrzymaj aborcję”, która zakłada zakaz aborcji eugenicznej, czyli ze względu na możliwe choroby lub wady rozwojowe dziecka nienarodzonego.

W programie Zjednoczenia Chrzescijańskich Rodzin wyrażnie opowiadamy się za ochroną życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Tutaj nie widzimy pola do dyskusji. Metody z czasów Lenina i Stalina oraz Hitlera są niedopuszczalne w XXI wieku. W pełni zgadzam się z prefektem Kongregacji Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów, kardynałem Robertem Sarahem, który powiedział w kwietniu 2017 roku w Paryżu, że „zabicie dziecka w łonie matki jest tym bardziej tragiczne, że wiele osób nie postrzega tego już jako zbrodni. Te osoby zostały „znieczulone” na taki horror przez wielkie siły finansowe i medialne”. PiS nie może wiecznie kluczyć w tej sprawie. Apeluję zatem do prezesa Jarosława Kaczyńskiego o przyjęcie projektu „Zatrzymaj aborcję”. Przypominam też, że prezydent Andrzej Duda w niedawnym wywiadzie dla tygodnika „Niedziela” zapewnił, że podpisze ustawę zaostrzającą przepisy antyaborcyjne i podkreślił, że aborcja to morderstwo”

– mówi NGO prezes Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin dr Bogusław Rogalski.

Z informacji płynących ze strony większości sejmowej wynika, że projekt zostanie skierowany do prac w komisji ze względu na wybory prezydenckie”

– informuje „Nasz Dziennik”.

Projekt „Zatrzymaj aborcję” zakłada zaostrzenie ustawy antyaborcyjnej. Mowa o całkowitym zakazie przeprowadzania zabiegu przerywania ciąży. Projekt zakłada, że za spowodowanie śmierci dziecka poczętego grozi kara pozbawienia wolności od trzech miesięcy do pięciu lat. Jeżeli sprawca działa nieumyślnie, podlega karze pozbawienia wolności do lat trzech. W myśl projektu, jeżeli śmierć dziecka spowodowała jego matka, sąd może zastosować wobec niej nadzwyczajne złagodzenie kary, a nawet odstąpić od jej wymierzenia. Matka miałaby nie podlegać karze, jeśli działała nieumyślnie”

– donosi POLSAT NEWS.

Prawo obecnie obowiązujące w Polsce, pozwalające na zabijanie dzieci nienarodzonych tylko dlatego, że podejrzewa się je o wady czy niepełnosprawność, jest prawem skrajnie dyskryminującym i absolutnie niesprawiedliwym. I Sejm powinien już dawno ten projekt przegłosować”

– podkreśla za to w rozmowie z „Naszym Dziennikiem” poseł Anna Maria Siarkowska.

Wspomniany wyżej kardynał Robert Sarah stwierdził, że toczy się bitwa przeciwko nawet najmniejszym istotom ludzkim. Maleńkiemu zarodkowi, niewinnemu i bezbronnemu ludzkiemu życiu, które musi być chronione, jeśli cywilizacja nie może wrócić do „barbarzyństwa”. Utrata „świętego szacunku dla życia ludzkiego” – powiedział kardynał – w połączeniu z postępami w nauce genetyki, doprowadziły człowieka do fałszywego przekonania, że ​​jest on teraz panem życia, który może „nim manipulować”, jak mu się podoba. Doprowadziło to do przerażającej teorii transhumanizmu, która proponuje „wzmocnioną ludzkość” poprzez „triumf eugeniki i wybór najlepszego kapitału genetycznego spośród wszystkich istot w celu stworzenia idealnego supermana”. 

Rozważamy kwestię udzielenia poparcia w nadchodzących wyborach prezydenckich. Wygląda na to, że Polacy są skołonni obdarzyć ponownie zaufanem prezdenta Andrzeja Dudę. Jeżeli Prawo i Sprawiedliwość porzuci ochronę życia, to w następnej kadencji Sejmu RP będziemy tym środowiskiem, które wprowadzi ustawową pełną ochronę życia. Zbudujemy koalicję za takim rozwiązaniem. Chadecy są potrzebni w polskim parlamencie w związku z ofensywą postkomunistów oraz organizacji LGBT popierających Roberta Biedronia. Oczekujemy, że prezydent Andrzej Duda o swoich deklaracjach w przyszłości nie zapomni, a wręcz nas będzie aktywnie wspierał. My pamiętamy o słowach świętej Matki Teresy z Kaluty, cyt. „Jeżeli matce wolno zabić własne dziecko, cóż może powstrzymać ciebie i mnie, byśmy się nawzajem nie pozabijali?” 

– mówi prezes ZChR dr Bogusław Rogalski.

Piotr Galicki

 

Komentarze są zamknięte