Czy Koalicja Obywatelska zrezygnuje z Kidawy-Błońskiej?

Zastępca Naczelnego

Małgorzata Kidawa-Błońska/YT

Wybór nowego przewodniczącego Platformy Obywatelskiej jest ostatnim momentem, w którym może ona dokonać zmiany swojego (i całej Koalicji Obywatelskiej) kandydata na urząd Prezydenta RP.

Nie wiem, co Borys Budka myśli o Małgorzacie Kidawie-Błońskiej, ale z pewnością zdaje sobie sprawę, że jest ona niezbyt dobrze rokującym rywalem dla Andrzeja Dudy, bo dostrzegają to chyba wszyscy, którzy chociaż trochę interesują się polityką.

Każdy dzień jej zabiegania o wyborców jest kolejnym krokiem ku spektakularnej klęsce. Do Budki z pewnością przychodzą więc działacze KO sugerując mu zdecydowany ruch, póki nie jest jeszcze za późno. To chyba dlatego wicemarszałek Sejmu, a zarazem przewodniczący klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości profesor Ryszard Terlecki upublicznił możliwość wymiany przez Koalicję Kidawy-Błońskiej na kogoś innego.

A na taką zmianę jest trochę czasu. Po pierwsze kampania prezydencka jeszcze oficjalnie nie wystartowała, a po drugie lepsza jest krótka, ale intensywna i konkretna w wykonaniu dobrego kandydata niż długa, lecz niemrawa i obfitująca w gafy prowadzona przez polityczny antytalent.

Czy Borys Budka zdecyduje się na radykalne posunięcie, od którego może zależeć przyszłość kierowanej przez niego partii?

 

Jerzy Bukowski*

 

 

*Filozof, autor „Zarysu filozofii spotkania”, piłsudczyk, harcerz, publicysta, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego w Krakowie, były reprezentant prasowy śp. pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Kraju

Komentarze są zamknięte