Wigilijni politycy

Zastępca Naczelnego

Ten sondaż sporo mówi o tym, których polityków Polacy naprawdę lubią i szanują, a z którymi nie chcieliby się spotkać nawet przy nadzwyczajnej okazji.

Jak wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Wirtualnej Polski przez Instytut Badań Rynkowych i Społecznych, rodacy najchętniej zaprosiliby do wigilijnego stołu prezydenta Andrzeja Dudę, na którego głos oddało aż 25,8 procenta zapytanych. Na drugim miejscu uplasował się premier Mateusz Morawiecki, który zdobył 19,6 proc. poparcia, a na trzecim Donald Tusk – 8 proc.

Identyczny wynik po 5,7 proc. uzyskało dwoje kandydatów do prezydentury: Małgorzata Kidawa-Błońska i Władysław Kosiniak-Kamysz.

Jarosława Kaczyńskiego chętnie ugościłoby 5 proc. badanych, Borysa Budkę – 4,7 proc głosów, a Roberta Biedronia – 4,2 proc.

Najmniej osób świętowałoby z Włodzimierzem Czarzastym – 0,3 proc i Tomaszem Grodzkim – 0,2 proc.

Czym innym jest oczywiście sympatia, a czym innym preferencje polityczne, ale ten sondaż powinien jednak dać do myślenia uwzględnionym w nim politykom, zwłaszcza zamykającym stawkę.

 

Jerzy Bukowski*

 

 

*Filozof, autor „Zarysu filozofii spotkania”, piłsudczyk, harcerz, publicysta, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego w Krakowie, były reprezentant prasowy śp. pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Kraju

Komentarze są zamknięte