Wyróżniony jarmark w Krakowie

Zastępca Naczelnego

Fot. za tubefilter.com

CNN ogłosiła listę 17 najlepszych jarmarków bożonarodzeniowych na świecie, wśród których znalazł się (obok od dawna znanych jak te w Wiedniu, w Nowym Jorku, we Florencji i w Brukseli) również krakowski – poinformował Onet.

Autor listy Joe Minihane napisał, że czynny codziennie od 29 listopada do 26 grudnia w godzinach 10.00-22.00 jarmark na Rynku Głównym jest miejscem, w którym najłatwiej poczuć magię świąt, zwłaszcza że opady śniegu są znacznie bardziej prawdopodobne niż w większości miast zachodnioeuropejskich. Zalecił zakup antyków oraz rękodzieł, np. ręcznie malowanych bombek choinkowych, a także skosztowanie pysznego jedzenia, m.in. cukierków i przyprawionych orzechów.

Krakowski jarmark odbywa się co roku i rusza zazwyczaj z końcem listopada. Zwykle na rynku rozstawionych jest ok. 80 stoisk. Każde inne, a wśród ofert znajdziemy wyroby ceramiczne, ozdoby choinkowe, szkło artystyczne, biżuterię, ciepłe czapki i szaliki, drewniane wyroby do kuchni i do zabawy oraz mnóstwo słodyczy. Nie brakuje też oczywiście jedzenia: królują pierogi, chleb ze smalcem, zupy, potrawy z grilla i oscypki. Dla zmarzniętych turystów i mieszkańców Krakowa sprzedawcy mają rozgrzewający grzaniec, który sprzedawany jest z charakterystycznych beczek”

– czytamy w portalu.

Z towarzyszących jarmarkowi na Rynku Głównym atrakcji Minihane wyróżnił jeszcze pokaz szopek krakowskich, pochód Mikołajów i wspólne kolędowanie.

 

Jerzy Bukowski*

 

 

*Filozof, autor „Zarysu filozofii spotkania”, piłsudczyk, harcerz, publicysta, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego w Krakowie, były reprezentant prasowy śp. pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Kraju

Komentarze są zamknięte