Patriotów nie wolno atakować! Rozmowa z kandydatką Prawicy do Senatu RP Moniką Sochą-Czyż

Zastępca Naczelnego

Grafika za www.socha-czyz.pl

– Na wstępnym etapie kampanii moje hasło brzmi: CZAS PATRIOTÓW! Uważam, że w wyborach do Senatu RP nie można wzajemnie się zwalczać. Patriotów nie wolno atakować! Na to właśnie czeka obóz „totalsów”. Izba Wyższa Parlamentu RP ma innych charakter od Sejmu RP. To nie walka o większość 231 „szabel”, ale spór o pomysły i program – mówi NGO bezpartyjna kandydatka Prawicy w wyborach do Senatu RP Monika Socha-Czyż.

Wczoraj, 24 sierpnia, komitet wyborczy Prawica (m.in. Marek Jurek, Marian Piłka, Kaja Godek) potwierdził, że w okręgu wyborczym nr 78 do Senatu RP, który który obejmuje obszar miasta na prawach powiatu Bielska-Białej oraz powiatów bielskiego i pszczyńskiego, wystartuje z tej listy była radna Sejmiku Województwa Śląskiego i prezes Towarzystwa Patriotycznego im. Jana Olszewskiego, Monika Socha-Czyż. Kandydatka zasłynęła ostatnio złożeniem wniosku o wykreślenie SLD z ewidencji partii politycznych. Sprawę rozpozna Sąd Okręgowy w Warszawie.

Prawica Rzeczypospolitej (…) wystawia i rekomenduje w okręgu wyborczym do Senatu RP nr 78,  który obejmuje obszar miasta na prawach powiatu Bielska-Białej oraz powiatów bielskiego i pszczyńskiego, Panią Monikę Ewę Sochę-Czyż – kandydatkę bezpartyjną.

Wyrażamy również zgodę na wsparcie tej samej kandydatury przez Zjednoczenie Chrześcijańskich Rodzin oraz stowarzyszenie Konfederacja Polski Niepodległej – Niezłomni”

– napisał sekretarz generalny Prawicy RP Lech Łuczyński.

CZYTAJ WIĘCEJ:

Przywrócić właściwą perspektywę – rozmowa z kandydatką do Senatu RP Moniką Sochą-Czyż

Sąd rozpozna wniosek o delegalizację SLD!

NGO: Zapowiedzi, o których pisaliśmy na łamach NGO i odnotowała „Gazeta Wyborcza” okazały się prawdziwe. Kandyduje Pani do Senatu RP z listy Prawicy. Dlaczego?

Monika Socha-Czyż: To przede wszystkim nie rozbija głosów Zjednoczonej Prawicy potrzebnej temu środowisku do utrzymania rządów. Cieszy mnie, że jako bezpartyjną antykomunistkę o poglądach chadeckich zdecydowały się poprzeć tak rożne środowiska. To raczej pozytywna ocena moich udanych i czasem zrealizowanych lub będących w realizacji inicjatyw. Chodzi o odbudowę przedwojennego Pomnika Prezydenta II RP Gabriela Narutowicza w Bielsku-Białej – przypomnę, że w jego ewentualnym odsłonięciu udział rozważy Pan Prezydent Andrzej Duda – czy nadanie jednej z ulic w tym mieście imienia śp. Premiera Jana Olszewskiego, nad czym jutro będzie debatowała jedna z komisji bielskiej rady miejskiej. Ponadto 15 sierpnia wszyscy mogli odbywać w Święto Wojska Polskiego podróż Kolejami Śląskimi bez ponoszenia opłat – co wynikało z mojej interpelacji jeszcze jako radnej z 22 sierpnia 2018 roku. Ostatnio w rozmowie z NGO mówiłam o powodach, które skłoniły mnie do takiej decyzji. Jedno jest istotne, nie kandyduję przeciwko Zjednoczonej Prawicy, ale wykorzystuję możliwość promowania wielu istotnych kwestii, których skutecznie nie rozwiązano w kadencji 2015-19.

NGO: Wróćmy do Pani inicjatywy delegalizacji SLD. Czy są na to szanse?

Monika Socha-Czyż, fot. NGO

Monika Socha-Czyż: Oczywiście. Przypominam, że zastępca prokuratora generalnego Bogdan Święczkowski w niedawnej odpowiedzi na interpelację poseł PiS Barbary Bubili potwierdził, że będzie skierowany wniosek do Trybunału Konstytucyjnego w sprawie istniejącej Komunistycznej Partii Polski. Sojusz Lewicy Demokratycznej łamie art. 13 Konstytucji RP, a jego program przedstawiany przez Włodzimierza Czarzastego łamie art. 256 Kodeksu karnego. Czas ocenić zatem legalność funkcjonowania SLD i to przed wyborami. Uważam, że i działalność Sojuszu mógłby ocenić Trybunał Konstytucyjny i to zależy od politycznej decyzji ministra Zbigniewa Ziobro. Komitet wyborczy SLD atakuje instytucję polskiej rodziny oraz promuje otwarcie dewiacje i ideologię LGBT, którą pilotują dzieci i wnuki aktywnych i wysokich działaczy PZPR. Atakuje się niesprawiedliwie i nieuczciwie abp. Marka Jędraszewskiego za słowa prawdy. Czas na adekwatną reakcję ze strony Państwa Polskiego! Uważam też, że projekt wprowadzenia Międzynarodowej Konwencji Praw Rodziny jest sensowny. Wiele można zrobić wspólnie w środowisku patriotów. Zatem nie wolno się wzajemnie atakować w obozie patriotów! Czas, aby się wspierać i szanować!

NGO: Jakie ma Pani teraz cele?

Monika Socha-Czyż: Zbieramy teraz podpisy w okręgu wyborczym z siedzibą w Bielsku-Białej. Zgłosimy setki ludzi do pracy w Obwodowych Komisjach Wyborczych. Wiele osób będzie mogło sobie zarobić i pilnować wyników wyborów. Zapraszam od wtorku do naszego biura w Bielsku-Białej w godzinach 15-18 wszystkie zainteresowane osoby z terenu powiatu bielskiego i pszczyńskiego oraz Bielska-Białej. Tabelki można pobrać na mojej stronie internetowej. To … CZAS PATRIOTÓW!

Rozmawiał: Piotr Galicki

Komentarze są zamknięte