Wojewoda pielgrzym

Zastępca Naczelnego

Piotr Ćwik, fot. za FB

– Tu nie jestem wojewodą. Idę jako zwykły pielgrzym i ci, którzy mnie znają, wiedzą, że to nie jest „ustawka”. To już 36. moja pielgrzymka i zamierzam przejść jak zwykle cały jej szlak wraz z innymi. Tym bardziej, że pełnię odpowiedzialną funkcję porządkowego. Razem ze mną są moi synowie: Michał i Piotr. Każdy z nas idzie do Matki Bożej ze swymi intencjami. Ja zaś nie tylko z osobistymi, lecz także w intencji pomyślności Kościoła i ojczyzny. W tym roku szczególnie pamiętamy modlitewnie o naszym metropolicie arcybiskupie. Marku Jędraszewskim – powiedział portalowi internetowemu krakowskiego wydania „Gościa Niedzielnego” wojewoda małopolski Piotr Ćwik podczas jednego z postojów na trasie do Częstochowy.

Uczestnicy krakowskiej grupy pielgrzymkowej podkreślają, że ważny urzędnik państwowy zachowuje się jak każdy z nich i zawsze można liczyć na jego pomoc.

 

Jerzy Bukowski*

 

*Filozof, autor „Zarysu filozofii spotkania”, piłsudczyk, harcerz, publicysta, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego w Krakowie, były reprezentant prasowy śp. pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Kraju

Komentarze są zamknięte