Podpalona restauracja

Zastępca Naczelnego

Klient niezadowolony z obsługi lub z jedzenia podanego mu w lokalu gastronomicznym potrafi być okrutny i mściwy. Nie zawsze wystarcza mu wpisać się do książki skarg i zażaleń lub zamieścić negatywne opinie w internecie. Bywa, że sięga po drastyczne formy zemsty.

Jak poinformowała Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie, jej funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o podpalenie jednej z restauracji na terenie Krowodrzy.

33-latek i jego 19-letni towarzysz obrzucili ścianę budynku butelkami z łatwopalną cieczą, czym spowodowali straty sięgające 2 tysięcy złotych na szkodę właściciela lokalu. Mężczyźni odpowiedzą za zniszczenie mienia oraz za narażenie na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. W tym czasie wewnątrz lokalu znajdowali się klienci i obsługa lokalu. 33-latek i jego młodszy kompan uciekli z miejsca zdarzenia”

– czytamy na stronie http://malopolska.policja.gov.pl/

Dlaczego tak się zachowali? Ponieważ wcześniej doszło do kłótni między nimi a obsługą lokalu w sprawie złożonego zamówienia, zapłaty za nie oraz czasu oczekiwania na posiłek. Niezadowoleni klienci poszli zjeść gdzie indziej, ale po około dwóch godzinach wrócili do restauracji, w której – ich zdaniem – zostali źle potraktowani.

Powiadomieni o tym krakowscy policjanci niezwłocznie rozpoczęli poszukiwania, które szybko zakończyły się sukcesem. W trakcie rozmowy z zatrzymanymi upewnili się, że mają do czynienia z potencjalnymi podpalaczami, gdyż czuć było od nich silną woń nafty, a w kieszeniach mieli zapalniczki. Młodszy z nich miał 1,4 promila alkoholu w organizmie, starszy był trzeźwy.

Wobec podejrzanych prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego oraz zakazu zbliżania się do lokalu gastronomicznego, który uszkodzili. 33-latek i jego kolega odpowiedzą za zniszczenie mienia, za co grozi im do 5 lat więzienia oraz za narażenie na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, przestępstwo to zagrożone jest karą pozbawienia wolności do 3 lat”

– napisano na stronie KW Policji w Krakowie.

 

Jerzy Bukowski*

 

*Filozof, autor „Zarysu filozofii spotkania”, piłsudczyk, harcerz, publicysta, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego w Krakowie, były reprezentant prasowy śp. pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Kraju

Komentarze są zamknięte