Adopcja roślin

Zastępca Naczelnego

Fot. za focus.pl

Do adopcji można oddać już nie tylko dziecko czy zwierzę, ale także różne okazy flory. Jak poinformowała Polska Agencja Prasowa, w centrum handlowym w krakowskich Bronowicach otwarto Punkt Adopcji Roślin. Można do niego przynieść roślinne ozdoby mieszkań, a także bezpłatnie pozyskać oddane tam przez innych.

Tu wszyscy podopieczni otrzymują imiona i – pod troskliwym okiem pracowników obiektu – oczekują na nowych właścicieli”

– czytamy w informacji prasowej organizatorów.

– W największych miastach w Polsce, w tym również w Krakowie, jak bumerang powraca temat zanieczyszczenia, małej ilości zieleni. Pamiętajmy, że rośliny to nasi sprzymierzeńcy, dlatego wspólnie zadbajmy o nawet najmniejszy okaz. Jeżeli z jakichś powodów szukają Państwo domu dla swoich kwiatów, apeluję o przyniesienie ich do Punktu Adopcji Roślin – powiedziała PAP dyrektor bronowickiej galerii Aleksandra Rzońca.

Punkt działa na poziomie +1. Adopcja oraz przekazanie kwiatów są darmowe.

Przedstawiciele centrum handlowego zachęcają również do nadsyłania zdjęć przygarniętych roślin. Przesłane fotografie trafią na fanpage galerii”

– napisała Polska Agencja Prasowa.

 

Jerzy Bukowski*

 

*Filozof, autor „Zarysu filozofii spotkania”, piłsudczyk, harcerz, publicysta, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego w Krakowie, były reprezentant prasowy śp. pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Kraju

Komentarze są zamknięte