Kierował autem przy pomocy kija

Zastępca Naczelnego

O nietypowej interwencji policjantów z Wolbromia poinformowało Radio Kraków: zatrzymali oni do kontroli drogowej kierowcę, który będąc niepełnosprawnym prowadził samochód naciskając pedały … kijem.

Mężczyzna miał niedowład nóg. Jego samochód nie był przystosowany do używania przez osoby niepełnosprawne. Tak więc za pomocą kija, który trzymał w ręku, operował pedałem sprzęgła, gazu i hamulca”

– czytamy na stronie internetowej krakowskiej rozgłośni.

To jednak nie wszystko. Kiedy funkcjonariusze sprawdzili 41-letniego kierowcę w policyjnych systemach okazało się, że jest poszukiwany do ustalenia miejsca pobytu i nie posiada prawa jazdy, ponieważ zostało mu odebrane za liczne uprzednie przestępstwa oraz wykroczenia w ruchu drogowym.

Do kompletu brakowało chyba tylko stwierdzenia u niego stanu nietrzeźwości bądź przewożenia w bagażniku naładowanego i odbezpieczonego kałasznikowa.

 

Jerzy Bukowski*

*Filozof, autor „Zarysu filozofii spotkania”, piłsudczyk, harcerz, publicysta, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego w Krakowie, były reprezentant prasowy śp. pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Kraju

Komentarze są zamknięte