100-letnia Polka zmarła po napadzie w angielskim Derby!

PAC

Śp. Zofia Kaczan, fot. za „The Telegraph”.

Żona polskiego oficera, który w ostatniej wojnie walczył pod dowództwem brytyjskim i pozostał po niej w Anglii, zmarła w wyniku napadu w angielskim Derby. Pani Zofia Kaczan miała 100 lat.

To hańba! Sprawca (lub sprawcy) musieli mieć pełną świadomość, że napad na tak wiekową weterankę może zakończyć się jej śmiercią. To też wstyd moralny i etyczny dla całej Anglii, że ktokolwiek napadł na znaną w swojej społeczności starszą osobę. Myślę, że jeśli w angielskim systemie prawa jest taka możliwość, to sprawca tej śmierci powinien otrzymać karę dożywocia. W cywilizowanych społeczeństwach weteranów powinno objąć się szczególną opieką. To makabryczna zbrodnia – mówi NGO lider KPN-NIEZŁOMNI Adam Słomka.

 

Jak informuje „The Telegraph” – śp. Zofia Kaczan zginęła napadnięta między swoim domem a polskim kościołem p.w. św. Maksymiliana Kolbego. Sprawca lub sprawcy usiłowali zabrać zmarłej nestorce torebkę z imitowanej zielonej skóry. W efekcie napaści starsza pani doznała złamania karku. Zmarła w szpitalu.

 

Fot. Derbyshire Police

 

Naczelnik policji w Derbyshire Darren De’ath powiedział „The Telegraph”: „Ta zbrodnia jest absolutnie przerażająca. Pani Kaczan była ukochaną członkinią wspólnoty, a uczynienie z niej celu napadu to obrzydliwość.”

 

 

Paweł Czyż,
Niezależna Gazeta Obywatelska w Bielsku – Białej

 

 

Komentarze są zamknięte