Minister Krzysztof Szczerski w RMF: Nie ma woli większości parlamentarnej dla ustawy degradacyjnej

PAC

K. Szczerski w RMF, screen za rmf.fm

W dzisiejszym porannym wywiadzie dla RMF szef Gabinetu Prezydenta RP Krzysztof Szczerski, stwierdził, że nie ma woli większości parlamentarnej dla uchwalenia tzw. ustawy degradacyjnej. Szczerski oznajmił, że takie stanowisko przedstawił szef MON Mariusz Błaszczak na ostatnim spotkaniu w sprawie rozliczenia generałów z Ludowego Wojska Polskiego zorganizowanym przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę.

Mam publiczne pytanie, kto imiennie wśród posłów PiS, Solidarnej Polski i Porozumienia jest przeciw ustawie degradującej m.in. komunistycznych zbrodniarzy Wojciecha Jaruzelskiego i Czesława Kiszczaka – komentuje NGO lider KPN-NIEZŁOMNI Adam Słomka.

 

Pan prezes Jarosław Kaczyński chciał poznać nazwiska senatorów PiS, którzy nie głosowali zgodnie z wytycznymi kierownictwa Prawa i Sprawiedliwości w sprawie senatora Stanisława Koguta. Moje środowisko chce zatem poznać konkretne nazwiska tych posłów, którzy uważają, że ustawa degradacyjna to nie jest dobre rozwiązanie. Doskonale pamiętam, że pomimo protestów KPN i Solidarności Walczącej pod gmachem na Wiejskiej, sejm PRL X kadencji wybrał Jaruzelskiego na prezydenta PRL – głosami posłów miłośników Okrągłego Stołu, „doradców Solidarności”. Warto zatem wiedzieć, kto dziś nie chce degradacji m.in. tego komunistycznego kacyka i zdrajcy – konkluduje Adam Słomka.

 

 

(pac), Niezależna Gazeta Obywatelska w Bielsku – Białej

Komentarze są zamknięte