Kłopoty Sławomira Neumanna

Zastępca Naczelnego

„Jest wniosek prokuratury o uchylenie immunitetu poselskiego przewodniczącemu klubu parlamentarnego PO Sławomira Neumanna. Chodzi o art. 231 par. 2 kk. Jako wiceminister zdrowia Neumann przekroczył uprawnienia w celu osiągnięcia korzyści majątkowej przez prywatną klinikę Sensor Cliniq” – czytamy na Twitterze.Sławomir Neumann był wiceministrem zdrowia w latach 2012-2015. Od kwietnia 2015 jest przewodniczącym klubu parlamentarnego Platformy Obywatelskiej.

W 2014 roku na łamach „Wprost” ukazał się artykuł „Jeszcze zdrowszy przekręt”, w którym opisana została „nadzwyczajna aktywność” Neumanna w „lobbowaniu na rzecz prywatnej kliniki, która na 1,5 mln zł oszukała pacjentów”.

Cała sprawa dotyczy umowy na 12 mln zł, którą z mazowieckim NFZ miała Sensor Cliniq specjalizująca się w leczeniu wzroku. Gdy do NFZ masowo zaczęły wpływać skargi od pacjentów, po zarządzonej kontroli okazało się, że „klinika pobiera opłaty za zabiegi teoretycznie finansowane przez NFZ”. W sumie pacjenci zapłacili 1,5 mln zł za zabiegi i tak finansowane przez NFZ.

Dodano, że „prokuratura zarzuca także Sławomirowi Neumannowi, że nakłonił ówczesnego dyrektora mazowieckiego oddziału NFZ do zawarcia niekorzystnego kontraktu z kliniką Sensor Cliniq”.

źródło: twitter.com i niezalezna.pl

oprac. W.S

Komentarze są zamknięte