Znane tabletki na ból głowy wycofane z obrotu

Zastępca Naczelnego

Decyzja o wycofaniu Alka-Prim z półek została podjęta na wniosek producenta. Ponadto UOKiK wziął się za suplementy diety. „Te produkty nie leczą”. Aflofarm i Logihub na cenzurowanymAlka-Prim zostało wycofane z obrotu. Powodem jest „zniekształcenie opakowania bezpośredniego, będące wynikiem wewnętrznej reakcji substancji pomocniczej z wodą zawartą w produkcie”. Decyzję w tej sprawie podjął Główny Inspektor Farmaceutyczny na wniosek producenta produktu medycznego – spółki Polpharma.

Jak podają ogólnopolskie media, nie wszystkie tabletki musujące Alka-Prim zostały wycofane. Chodzi o konkretną serię 10317 z datą ważności przypadającą na 31 marca 2019 roku.

Reakcja chemiczna będąca powodem wycofania serii tabletek Alka Prim z obrotu, nie jest niebezpieczna dla zdrowia i życia pacjentów. Decyzji Głównego Inspektora Farmaceutycznego została nadana klauzula natychmiastowej wykonalności.

Sprzedawane bez recepty tabletki Alka-Prim, według deklaracji producenta – spółki Polpharma, działają przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwgorączkowo. Są często stosowane na dolegliwości związane z .

Business Insider Polska

oprac. w.s

Komentarze są zamknięte