Kędzierzyn-Koźle: Bieg Mikołajkowy – imponująca frekwencja

Zastępca Naczelnego

Sobota obfitowała w imprezy sportowe w Kędzierzynie – Koźlu. W Koźlu odbył się Bieg Mikołajkowy organizowany przez Klub Sportowy Koziołek Kędzierzyn-Koźle i firmę TRIBIKE, która zajęła się uzyskaniem wszelkich pozwoleń oraz zabezpieczeniem trasy. Podczas imprezy odbył się II Bieg dla Szymonka, który miał charytatywne przesłanie.Podczas zbiórki charytatywnej organizatorom udało się zebrać 2.600 złotych, które przekazane zostało fundacji,

pod opieką której znajduje się walczący z nowotworem malec. Jak poinformował nas Robert Wencel prezes KS Koziołek Kędzierzyn-Koźle w biegu głownym udział wzięło 343 zawodniczek i zawodników. W biegu rodzinnym wystartowało 99 osób natomiast w biegach dzieci i młodzieży wystartowało 132 uczestników. Tak więc frekfencja biegaczy była imponująca. (574 osoby)

Po raz kolejny okazało się, że rodzimy kozielski klub sportowy doskonale spełnił się, jako organizator imprezy biegowej i zupełnie niepotrzebne jest zatrudnianie przez Urząd Miasta Kędzierzyna – Koźla „pomarańczowych” firm zewnętrznych, organizujących biegi uliczne na zasadach komercyjnych. MOSiR Kędzierzyn-Koźle także okazał się zbędny.

Z dziennikarskiego obowiązku dodam, że w biegu na 10 km zwyciężył Marcel Chodura z Korfantowa (33.47 sek) przed Jackiem Sobasem (33.54) z Kędzierzyna-Koźla a trzeci był Kamil Baron z Jasiony (34:37). W rywalizacji pań zwyciężyła Barbara Niewiedział z Korfantowa (35:28), druga była wrocławianka Danuta Piskorowska (39:14), trzecie miejsce przypadło w udziale Karolinie Obstój z Kiełczowa (40:58).

 

Zarząd klubu serdecznie dziękuje Urzędowi Miasta Kędzierzyna-Koźla oraz wszystkim firmom zaangażowanym finansowo w przedsięwzęcie.

Wiktor Sobierajski, foto archiwum klubu

Komentarze są zamknięte