Beata Szydło: Radio Maryja jest przykładem służby człowiekowi w prawdzie

Zastępca Naczelnego

Radio Maryja jest przykładem służby człowiekowi w prawdzie, uczy wzajemnej miłości i szacunku – napisała w liście do uczestników obchodzonej w sobotę w Toruniu 26. rocznicy powstania rozgłośni premier Beata Szydło. Podkreśliła, że radio prowadzi ofiarną misję ewangelizacyjną.„Od 26 lat Radio Maryja prowadzi ofiarną misję ewangelizacyjną. Przypomina, że Polska jest krajem głębokich tradycji chrześcijańskich. Jest przykładem służby człowiekowi w prawdzie, uczy wzajemnej miłości i szacunku” – napisała Szydło w liście odczytanym przez szefową jej kancelarii Beatę Kempę.

Zaznaczyła, że duchowo łączy się z zebranymi w Toruniu i zapewnia o swojej serdecznej pamięci.

„Radia Maryja to katolicki głos w polskich domach. Musimy pamiętać, że to także głos niepodległościowy – głos zatroskany o wspólne, narodowe dobro. Ta rozgłośnia łączy, jak żadne inne medium, Polaków na całym świecie. Włącza nas też w światową społeczność katolicką. Radio Maryja formuje przekonania, kształtuje fundamentalne wartości, przyznając im należne miejsce w naszym życiu społecznym, rodzinnym i osobistym” – wskazała Szydło.

Prezydent: Radio Maryja to ważny wkład w budowanie silnej Rzeczypospolitej
Misja pełniona przez toruńską rozgłośnię stanowi ogromnie ważny wkład w budowanie silnej, nowoczesnej Rzeczypospolitej – napisał prezydent Andrzej Duda w liście do uczestników obchodów 26. rocznicy powstania Radia Maryja w Toruniu.

Premier podziękowała za wieloletnią pracę i zaangażowanie współtwórcom i pracownikom radia.

„Dziękuję ojcu dyrektorowi Tadeuszowi Rydzykowi, który jako założyciel Radia Maryja, Telewizji Trwam i Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu od lat służy umacnianiu chrześcijańskiego dziedzictwa naszego narodu. Jestem przekonana, że głębokie umiłowanie spraw Polski i Polaków, poparte talentem organizacyjnym ojca dyrektora, są gwarancją podejmowania kolejnych wyzwań” – zaznaczyła szefowa rządu.

Kaczyński: mam nadzieję, że Radiu Maryja przybędzie narzędzi pracy ewangelizacyjnej
Mam nadzieję, że Radiu Maryja przybędzie narzędzi pracy ewangelizacyjnej i formacyjnej oraz instrumentów służących krzewieniu prawdy – napisał w liście do uczestników obchodów 26. rocznicy Radia Maryja prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński.

Przypomniała, że św. Jan Paweł II nazwał rodzinę największym dobrem ludzkości.

„Cieszę się, że w waszej wspólnocie każdy znajduje swoje miejsce, każdy może czuć się potrzebny, wiem, że nie zapominacie o pięknym darze i zadaniu modlitwy, która stanowi o waszej sile. (…) Wierzę, że dzieło Radia Maryja będzie trwało i rozwijało się w nas wszystkich, służąc wspólnemu dobru” – zakończyła Szydło.

Karczewski: Radio Maryja formuje postawy patriotyczne i chrześcijańskie
Radio Maryja formułuje postawy patriotyczne i chrześcijańskie; u przyjaciół budzi ciepłe uczucia, zaś adwersarzom spędza sen z powiek – napisał marszałek Senatu Stanisław Karczewski w liście do uczestników obchodów 26. rocznicy powstania rozgłośni.

W obchodach 26. rocznicy powstania toruńskiej rozgłośni w hali widowiskowo-sportowej uczestniczą w sobotę m.in. minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej Antoni Macierewicz, minister środowiska Jan Szyszko, minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk, szefowa kancelarii Prezesa Rady Ministrów Beata Kempa i minister z kancelarii Prezydenta RP Adam Kwiatkowski, kilkudziesięciu parlamentarzystów, przedstawiciele władz regionu i miasta oraz 15 biskupów. Uroczystej mszy świętej przewodniczy ordynariusz diecezji włocławskiej Wiesław Mering. Do Torunia przyjechały tysiące słuchaczy z różnych stron kraju i zagranicy. (PAP)

autorzy: Tomasz Więcławski, Jerzy Rausz

Komentarze są zamknięte