CBŚP: „Hoss” zatrzymany

Autor Obywatelski

Na stołecznym Żoliborzu policja zatrzymała poszukiwanego listem gończym Arkadiusza Ł., pseud. „Hoss” – poinformowała PAP w czwartek rzeczniczka Centralnego Biura Śledczego Policji kom. Agnieszka Hamelusz. Jest on podejrzany o oszustwa metodą „na wnuczka” na ponad 1,4 mln zł.Do zatrzymania „Hossa” – pomysłodawcy jednej z najpopularniejszych metod oszustw – „na wnuczka”, będącego liderem jednej z największych i najprężniej działających grup zajmujących się tym procederem – doszło w czwartek przed godz. 18.00 na warszawskim Żoliborzu. Zatrzymania dokonali „Łowcy Cieni” z CBŚP we współpracy z policyjnym Zespołem Poszukiwań Celowych z Poznania, który wcześniej wytropił na Malcie podejrzanego o brutalne zabójstwo Kajetana P.

„Hoss” ukrywał się w wynajmowanym mieszkaniu na Żoliborzu. „Aby uniknąć zatrzymania zmienił wygląd – zgolił włosy i brodę, a także zaczął nosić okulary. Jego syn, w przebraniu robotnika, donosił mu jedzenie. Podczas zatrzymania policjanci wyważyli drzwi, ponieważ Ł. nie chciał ich otworzyć” – powiedział PAP rzecznik KGP mł. insp. Mariusz Ciarka.

„Hoss” został zatrzymany na początku lutego na warszawskiej Woli. Usłyszał wtedy zarzuty popełnienia, w ramach zorganizowanej grupy przestępczej, czterech oszustw metodą „na wnuczka” na łączną kwotę ponad 1,4 mln zł. Według śledczych członkowie jego grupy mają na swym koncie wielomilionowe wyłudzenia; średnio, przy jednorazowych oszustwach, były to kwoty sięgające 40-50 tys. euro.

Mężczyzna został przewieziony do policyjnego aresztu i w „najbliższym czasie” trafi do aresztu śledczego, gdzie będzie oczekiwał na dalsze decyzje prokuratury. „Jego zatrzymanie było możliwe dzięki żmudnej pracy funkcjonariuszy” – powiedział Ciarka; nie chciał ujawnić żadnych szczegółów.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji przekazało, że szef resortu Mariusz Błaszczak podjął decyzję o przyznaniu nagród policjantom z Zespołu Poszukiwań w Poznaniu, „łowcom cieni”.

„Łowcy cieni” to policyjna grupa istniejąca od 16 lat. W tym czasie wytropili i złapali ok. 1 tys. ukrywających się najbardziej niebezpiecznych przestępców. Ostatnio dzięki działaniom „łowców” udało się wytropić ukrywającego się na Malcie Kajetana P., podejrzanego o brutalne zabójstwo kobiety w Warszawie.

Źródło: Codzienny Serwis Informacyjny PAP

mm/Kurier PAP

Komentarze są zamknięte