Zygmunt Miernik na wolności … a protest trwa

Redaktor1

Protestujący pod gmachem Sądu Najwyższego potwierdzili informację o zwolnieniu z więzienia Zygmunta Miernika. Sam protest ma jednak trwać.

Jarosław Kaczyński podkreślił dziś rano w Sejmie, że wszyscy powinni być równi wobec prawa. – Nie może być tak jak jest dzisiaj w Polsce, że ktoś, kto rzucił tortem w osobę, która jest sędzią, siedzi w więzieniu, a ktoś, kto uczestniczył w grupie przestępczej dokonującej rozbojów i wymuszeń też dostaje 10 miesięcy więzienia, tylko w zawieszeniu – powiedział prezes PiS. Po kilku godzinach Zygmunt Miernik znalazł się na wolności …

O postulatach protestujących pod Sądem Najwyższym rozmawialiśmy w listopadzie ubiegłego roku z liderem KPN-NIEZŁOMNI Adamem Słomką.

Dzisiejszy komunikat przesłany NGO informuje, cyt.

Uprzejmie informujemy, że sądowy więzień polityczny Zygmunt Miernik uzyskał warunkowe zwolnienie z więzienia, do którego trafił za „tortowy protest” przeciwko bezkarności komunistycznych zbrodniarzy. Przypominamy, że protest NIEZŁOMNYCH doprowadził do prawomocnego skazania totalitarnego zbrodniarza gen. LWP Czesława Kiszczaka. Deklarujemy przeprowadzenie dalszych protestów tortowych jako jednej z form protestu, która w przeszłości doprowadziła m.in. do rozliczenia kolaborantów z Francji Vichy. Ponownie podkreślamy, że tylko w Sądzie Najwyższym do dziś orzeka kilkudziesięciu sędziów, którzy skazywali opozycjonistów w PRL.

Co do dalszego trwania Miasteczka Namiotowego pod SN wypowie się zjazd reprezentantów różnych środowisk planowany na następną sobotę, tj. 21.01.2017 r.

Dzięki determinacji i współpracy wielu środowisk, m.in. Ruchu Kontroli Wyborów, Solidarnych 2010, Stowarzyszenia Ruch Kontroli Wyborów – Ruchu Kontroli Władzy, KPN-NIEZŁOMNI, Ruchu Ojcowskiego oraz licznych stowarzyszeń osób pokrzywdzonych przez sądownictwo i inne władze oraz instytucje państwowe pod gmachem Sądu Najwyższego trwa wspólny protest. Jego celem jest sanacja wymiaru sprawiedliwości oraz oczyszczenie instytucji Państwa Polskiego z komunistycznych zbrodniarzy. Zapowiadamy, że pomimo uwolnienia Zygmunta Miernika protest będzie kontynuowany albowiem sprawa więźnia politycznego Zygmunta Miernika była tylko jednym z postulatów – co lapidarnie wskazywało hasło Miasteczka Namiotowego pod SN – „UWOLNIĆ MIERNIKA – WSADZIĆ MICHNIKA”.

Brak rozliczenia komunistycznych zbrodniarzy pomimo blisko trzech dekad od upadku PRL nie jest niczym nowym jeśli pod uwagę weźmie się np. rozliczenie ze zbrodniarzami nazistowskimi w RFN.
(…)

Jednocześnie dziękujemy wszystkim za okazaną pomoc i wsparcie oraz prosimy o dalsze zaangażowanie w protest”.

Z komunikatu protestujących wynika wprost, że czekają nas dalsze „widowiskowe” protesty tortowe …

(pac), Niezależna Gazeta Obywatelska w Bielsku – Białej

  1. Kibic
    | ID: 0ed7bd8c | #1

    Powinni to wraz ze Slomką zawieźć od razu do Toszka. Raz widziałem ich obu w Katowicach w Sądzie. Idiota to komplement.

Komentarze są zamknięte