Plac zabaw dla dzieci dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych powstanie w Opolu.

Autor Obywatelski

Integracyjny pimageslac zabaw i zewnętrzna siłownia powstaną w 2017 r. przy Młodzieżowym Domu Kultury przy ul. Strzelców Bytomskich 1 w Opolu. Projekt wart jest pół miliona złotych.
Park pomyślany jest jako przestrzeń do wypoczynku dla dzieci i dorosłych. Na terenie parku wydzielono pięć stref rekreacyjnych: wypoczynkowa – ścieżka z ławeczkami, strefa łąki do organizacji imprez, strefa starszaka, strefa malucha z zabawkami dla młodszych dzieci, strefa seniora z zewnętrzną siłownią. Zaplanowana jest także ścianka wspinaczkowa i zjazd linowy – tzw. tyrolka.
Strefa starszaka wyposażona będzie m.in. w linarium, drzewo – ptasie gniazdo, wieżę ptasie gniazdo, huśtawki pojedyncze, huśtawkę wieloosobową – superlinę, huśtawkę dla osób niepełnosprawnych. W strefie malucha znajdą się m.in. sprężynowce, lokomotywa i karuzele, w tym karuzela dla osób niepełnosprawnych. Siłownia wyposażona będzie w biegacz, narty, orbitrek, wioślarza, krzesło do wyciskania. Na placu zamontowane zostaną także stojaki na rowery.
Podczas remont
u placu zachowana zostanie istniejąca zieleń – drzewa iglaste i liściaste – w tym dąb – pomnik przyrody. Planujemy dosadzić niskie krzewy, w wyznaczonych miejscach od nowa zakładane będą trawniki wyposażone w system nawadniania.
Gruntowe i betonowe ścieżki zostaną przeorganizowane i zastąpione ścieżkami z nawierzchnią typu mineralnego, wodoprzepuszczalnego. Taka nawierzchnia nie kruszy się, nie pyli, jest odporna na działanie zewnętrznych warunków atmosferycznych. Nawierzchnia ścieżek przygotowana będzie tak, by bez problemu poruszać się nimi mogły wózki inwalidzkie. Wzdłuż ścieżek ustawione zostaną ławeczki, które umożliwią wypoczynek rodzicom, których dzieci bawić się będą na placu. Całość terenu dostępna będzie dla osób niepełnosprawnych.

Katarzyna Oborska Marciniak rzecznik prasowy UM Opole

Komentarze są zamknięte