Pożyteczni idioci i prowokatorzy?

Redaktor1
Fot. Internet. Krzysztof Roman Osiejuk (pierwszy po lewej) z Jarosławem Kaczyńskim

Fot. Internet. Krzysztof Roman Osiejuk (pierwszy po lewej) z Jarosławem Kaczyńskim

Nie ukrywam, że nie spodziewałem się ataku na protest namiotowy pod gmachem Sądu Najwyższego w Warszawie ze strony współpracownika „Gazety Warszawskiej”. Ten kandydat PiS do Sejmu RP w wyborach parlamentarnych w 2011 roku, w okręgu wyborczym nr 31, Krzysztof Roman Osiejuk (zgromadził 0,10% głosów oddanych na listę partii Jarosława Kaczyńskiego w tym okręgu wyborczym) uważa, że protest związany z bezkarnością totalitarnych zbrodniarzy, rozpasaniem władzy sądowniczej i żądaniem uwolnienia Zygmunta Miernika … jest skierowany przeciwko PiS.

Były kandydat PiS atakuje również personalnie lidera KPN-NIEZŁOMNI Adama Słomkę – zresztą byłego posła wybieranego trzykrotnie w okręgu wyborczym, w którym Osiejuk zdobył 409 głosów, najmniej z listy popartej przez 24,52% wyborców.

Osiejuk w swoim felietonie ocenia, cyt.

„Powiem szczerze, że nie wiem, czy miasteczko namiotowe, jakie grupa najszczerszych polskich patriotów rozbiła pod kwaterą główną Sądu Najwyższego w Warszawie, by bronić uwięzionego przez reżim Prawa i Sprawiedliwości Zygmunta Miernika, jest wynikiem prowokacji i ma na celu zmianę władzy na lepszą, czy za ową demonstracją stoją szczere intencje szczerych idiotów. Ze względu na aktywną obecność na miejscu samego Adama Słomki, skłaniałbym się do tej drugiej opcji, jakkolwiek by jednak nie było, wygląda na to, że mamy do czynienia z czymś, co jeśli natychmiast nie zostanie zakończone, może nas doprowadzić do poważnego nieszczęścia”.

Po pierwsze, protest pod gmachem Sądu Najwyższego nie jest skierowany przeciwko partii Jarosława Kaczyńskiego. Lider miasteczka Adam Słomka wielokrotnie publicznie podkreślał (np. w TV Republika), że protest związany jest m.in. z wykreowaniem przez sądy więźnia politycznego Zygmunta Miernika. Według lidera Konfederatów jest to sytuacja odwrotna, np. do Turcji.

Po drugie, Krzysztof Roman Osiejuk nie zauważył, że w obronie praw Zygmunta Miernika wystąpili oficjalnie parlamentarzyści, np. dr Kornel Morawiecki (KP WiS), Ewa Tomaszewska (KP PiS), dr Jan Mosiński (KP PiS), Stanisław Pięta (KP PiS), dr Józef Brynkus (KP Kukiz’15), dr Jacek Kurzępa (KP PiS), Robert Warwas (KP PiS), Małgorzata Zwiercan (KP WiS), Jacek Świat (KP PiS), Janusz Sanocki (niezrzeszony) … Wydaje się, że Krzysztof „Toyah” Osiejuk nie zauważa celowo wypowiedzi prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego dla TV Republika z 13 września, w której prezes partii rządzącej wyraźnie ocenia, że „gdyby miał takie możliwości to ułaskawienie Zygmunta Miernika byłoby już dawno przeprowadzone”, zobacz:

Trzeba mieć „charakter” i jakąś nadzwyczajną pozycję, aby wprost krytykować działania licznych parlamentarzystów PiS i prezesa Jarosława Kaczyńskiego!

Po trzecie, poza oszałamiającym wynikiem z listy PiS 409 głosów Krzysztof Roman Osiejuk nie wyróżnił się zbytnio w działalności. Zygmunt Miernik był dwukrotnie internowany w stanie wojennym (zbiegł z internowania), w czasie rządów Millera (2001-2005) współorganizował miasteczko bezrobotnych pod KPRM i marsz tego środowiska pokrzywdzonych na Warszawę, miał też odwagę na publiczny protest w sprawie bezkarności komunistycznych zbrodniarzy i poniesienie konsekwencji protestu skierowanego wobec „nadzwyczajnej kasty”.

Po czwarte, protest pod Sądem najwyższym wspiera wiele środowisk, w tym Solidarni 2010, Ruch Kontroli Wyborów – Ruch Kontroli Władzy, liczne Kluby Gazety Polskiej. Tekst niespełnionego parlamentarzysty Krzysztofa Romana Osiejuka spotkał się z reakcją osób popierających właśnie Prawo i Sprawiedliwość.

Na przykład, Barbara Słowik z Klubu Gazety Polskiej w Dąbrowie Górniczej w reakcji na tekst Krzysztofa Romana Osiejuka skierowała list do redaktora naczelnego Gazety Warszawskiej, w którym pisze, cyt.

„(…) najbardziej zabolało mnie i dotknęło osobiście porównywanie ludzi tworzących miasteczko namiotowe do pożytecznych idiotów. W tym miejscu autor przekroczył wszelkie normy nie tylko dobrego smaku, ale po prostu przyzwoitości. Takiego poziomu epitetów nawet chyba nie używa Gazeta Wyborcza. Pisze chyba, bo nie czytam, ale gdyby używała to nie przeszłoby to bez echa i wszyscy byśmy się o tym natychmiast dowiedzieli.

Odniosłam wrażenie, że osoba to pisząca lewituje w zupełnie nie znanej mi rzeczywistości. A jedyny przekaz z miasteczka jaki do niej dotarł jest taki, że grupa oszołomów robi szum aby uderzyć w PIS. Jak można być tak krótkowzrocznym i bezczelnym snując tak oderwane od rzeczywistości teorie. Sprawa pana Miernika była tylko impulsem do tego, aby w końcu ktoś głośno i zdecydowanie powiedział co dzieje się w polskich sądach. Co tydzień Ewa Stankiewicz filmuje wypowiedzi ludzi (te najbardziej spektakularne) łagodnie mówiąc skrzywdzonych przez Polski wymiar sprawiedliwości. Słuchamy tego i otwieramy oczy ze zdumienia i kręcimy głowami z niedowierzania (polecam obejrzeć). Ludzie opowiadają o swoich tragediach, firmach doprowadzonych do upadku i ich życiu zamienionym często w pogorzelisko. To się działo i dzieje naprawdę, są na to świadectwa konkretnych bardzo skrzywdzonych osób i rodzin. I przeciwko temu wszystkiemu grupa niezwykle odważnych i zdeterminowanych osób powiedziała nie! Tak dłużej być nie może!

Trzeba być niezwykle wytrwałym i nieugiętym aby spać w namiocie tak długo przy tak niesprzyjającej pogodzie. Trzeba doskonale rozumieć zło, patologię i ten bezmiar niesprawiedliwości jaki dotyka Polaków. Myślę, że oni doskonale wiedzą o co walczą bo sami tej niesprawiedliwości doświadczyli wielokrotnie”.

Grafomania Krzysztofa Romana Osiejuka budzi sprzeciw osób sprzyjających partii Jarosława Kaczyńskiego. Niespełnione ambicje Osiejuka spowodowały jego atak na środowisko tych, którzy czynem a nie słowem wspierają „dobrą zmianę”. Jeśli Prawo i Sprawiedliwość chce poszerzać poparcie dla swoich działań to powinno starannie dobierać działaczy i tych, którzy poprzez blogosferę wspomagają kreowanie opinii publicznej. Wypada liczyć, że po swoim tekście Krzysztof Roman Osiejuk nie znajdzie się już na żadnej liście wyborczej z udziałem PiS.

(pac)
Niezależna Gazeta Obywatelska w Bielsku – Białej

ngo-BB-270x123

 1. Lech Osikowicz
  | ID: 2fda1cb1 | #1

  Zapraszamy do oficjalnej strony i grupy Miasteczka Namiotowego UWOLNIĆ MIERNIKA – WSADZIĆ MICHNIKA przed Sądem Najwyższym na FB w obronie Zygmunta Miernika oraz dla przywrócenia praworządności w Polsce:

  Kręgi Antysystemowe – strona:
  https://www.facebook.com/Kregi.Aktywne/

  Kręgi Antysystemowe – grupa:
  https://www.facebook.com/groups/1784878168448346/

Komentarze są zamknięte