Bartosz Kurek wydał oświadczenie na temat swojego zdrowia

Autor Obywatelski

„Z uwagi na niemilknąceok2ktkqturbxy81zddjmtlloduwntawody2mtaxyjlizdawnzrmnzbmmc5qcgvnk5udam0btm0nqs0hr5mfzqmuzqg8lqfzmi9wdwxzy21zl01eqv8vmtqwyjfjzmu3zjbhyzuyzwrjmdewzdcwotc4ztg0ymuucg5namia zainteresowanie sytuacją związaną z moim zdrowiem, chciałbym przedstawić wszystkim rzetelną informację na ten temat. Ostatni sezon ligowy oraz Igrzyska Olimpijskie kosztowały mnie bardzo dużo wysiłku zarówno fizycznego, jak i mentalnego. Byłem na to gotowy z pomocą sztabu szkoleniowego Asseco Resovii Rzeszów i Reprezentacji Polski byłem zawsze przygotowany, żeby dać z siebie 100 procent w każdym kolejnym meczu.

Po Igrzyskach rozczarowanie wynikiem było duże, ale cieszyłem się na nowe wyzwania w klubie, jednak reakcja mojego organizmu, z jaką przyszło mi się zderzyć we wrześniu po powrocie do treningów, przerosła moje oczekiwania. Zmęczenie skumulowane przez wiele lat ciągłego grania zaowocowały ogólnym narastającym osłabieniem organizmu i wypaleniem mentalnym w efekcie czego straciłem coś, co zawsze mną kierowało, czyli pasję i chęć do grania.

Doszedłem do takiego momentu, w którym stwierdziłem, że zdrowie i wizja długoletniej kariery jest ważniejsza niż nawet największy kontrakt. Nie jestem w stanie wyrazić słowami, jak wdzięczny jestem, że ten trudny czas dotknął mnie w momencie, gdy moim partnerem był klub JT Thunders z Hiroszimy. Zarówno zarząd klubu, jak i trener Veselin Vukovic wykazali pełne zrozumienie, wsparcie ze swojej strony oraz
partnerskie podejście, które mogłoby być wzorem do naśladowania w innych klubach.

Uważam, że zasługują na szacunek i zawodnika, który będzie wzmocnieniem w przeciągu całego sezonu, a wiem, że w tym momencie nie jestem tego w stanie obiecać i zagwarantować. Dlatego też w przyszłym sezonie nie będę reprezentował barw tego klubu. Bardzo mi przykro, że oferta gry w lidze japońskiej w tak znakomitym klubie przyszła w takim momencie mojej kariery. W chwili obecnej chciałbym skorzystać z czasu wolnego na odpoczynek i odbudowanie się tak, żeby kiedy wrócę na parkiet prezentować się jeszcze lepiej niż przed przerwą. Dzięki zrozumieniu JT Thunders oraz mojemu najbliższemu otoczeniu, na którego wsparcie mogłem zawsze w tych dniach liczyć, chcę odbudować formę jak najszybciej i wrócić na parkiet.

Z poważaniem Bartosz Kurek”

Warto dodać, że nasz czołowy atakujący reprezentacj
i Polski w siatkówce jest wychowankiem Stali Nysa.

oprac. Wiktor Sobierajski

Komentarze są zamknięte