Katarzyna Mrzygłocka i Krystyna Skibińska i gabinet cieni

Autor Obywatelski

Katarzyna 0005xwbrulip25jc-c122-f4Mrzygłocka i Krystyna Sibińska zostały wybrane na wiceszefowe klubu PO w miejsce Tomasza Siemoniaka i Rafała Trzaskowskiego, którzy ustąpili ze względu na inne powierzone im zadania – powiedział PAP szef klubu PO Sławomir Neumann.„Katarzyna Mrzygłocka i Krystyna Sibińska zostały wybrane przez klub (na wiceszefowe) w miejsce kolegów, którzy ustąpili i mają inne zadania w partii” – powiedział w środę PAP Neumann po wieczornym posiedzeniu klubu PO.
REKLAMA

Szef PO Grzegorz Schetyna mówił dziennikarzom przed posiedzeniem klubu, że rezygnacja Siemoniaka i Trzaskowskiego była ustalona jeszcze wiosną tego roku i wynika z tego, że będą oni „zaangażowani w innych miejscach”. Schetyna zaznaczył, że Mrzygłocka i Sibińska to doświadczone posłanki. „Partia musi wzmacniać i dyskusję wewnętrzną, i reprezentację. (…) Nie ma tu żadnej sensacji” – dodał.
Pytany, jakie zadania mają być powierzone Siemoniakowi i Trzaskowskiemu, szef PO powiedział, że Siemoniak ma być jako szef rady programowej odpowiedzialny za budowę programu. „Jego doświadczenie chcę także wykorzystać w gabinecie cieni” – dodał szef PO.
Z kolei Trzaskowski – jak wyjaśnił Schetyna – będzie miał zadania „warszawskie i związane z gabinetem cieni”. Dopytywany, czy będzie kandydatem PO na prezydenta Warszawy w wyborach samorządowych, odpowiedział: „będziemy o tym rozmawiać”.

źródło: pap

Komentarze są zamknięte