Czajkowski, Kurski, Romaszewska-Guzy i Skowroński w III etapie konkursu na szefa TVP

Autor Obywatelski1

tvp-siedziba-woronicza-warszawa-l-szymanskiDo trzeciego etapu konkursu na nowego prezesa TVP zakwalifikowały się cztery osoby: Jacek Kurski, Agnieszka Romaszewska-Guzy, Krzysztof Skowroński oraz Bogdan Czajkowski – poinformował przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański.

Podczas środowego posiedzenia RMN odbył się drugi, merytoryczny etap konkursu na nowego prezesa TVP. Członkowie Rady oceniali m.in. kompetencje kandydatów w obszarze telewizyjnym, ich doświadczenie.

„Cztery osoby zostały zakwalifikowane do trzeciego etapu konkursu. Z tymi osobami w pierwszej dekadzie października Rada odbędzie rozmowy” – poinformował Czabański tuż po zakończeniu drugiego etapu konkursu.

Te osoby to – jak mówił Czabański – obecny prezes TVP Jacek Kurski, dyrektor TV Biełsat Agnieszka Romaszewska-Guzy, prezes Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich Krzysztof Skowroński oraz reżyser Bogdan Czajkowski.

W konkursie na nowego prezesa TVP złożono 23 oferty, z czego do drugiego etapu, po spełnieniu warunków formalnych, przeszło 18 kandydatów.

Czabański poinformował też, że podczas środowego posiedzenia RMN Grzegorz Podżorny (zgłoszony do Rady przez Kukiz’15) złożył wniosek o unieważnienie konkursu i rozpisanie go na nowo. W swoim wniosku wskazał, że po otwarciu kopert z ofertami i analizie nadesłanych dokumentów okazało się, że do drugiego etapu konkursu z przyczyn formalnych nie powinno wejść 13 kandydatów. Wniosek Podżornego – powiedział Czabański – przepadł w głosowaniu, gdyż nie uzyskał większości.

W rozmowie z dziennikarzami Czabański odniósł się do medialnych doniesień, że do dalszych etapów konkursu nie powinien zostać dopuszczony Jacek Kurski, gdyż jego oferta wpłynęła po terminie ustalonym w regulaminie konkursu na prezesa TVP.

„Nic nam nie wiadomo na ten temat. Oferta została zgłoszona w trybie przewidzianym na biuro podawcze Sejmu, w dacie, do której można było to złożyć” – podkreślił przewodniczący Rady.

„Z naszego punktu widzenia wszystko jest w najlepszym porządku” – dodał.

Trzeci etap konkursu ma być jawny i ma polegać na rozmowie kandydatów z Radą, m.in. na temat wizji telewizji publicznej i „sposobu realizacji misji publicznej”. „To jest duża firma, która wymaga różnych umiejętności” – powiedział Czabański.

Źródło: Codzienny Serwis Informacyjny PAP
wk/Kurier PAP

Źródło: www.kurier.pap.pl

jkg

  1. Leon
    | ID: c717758c | #1

    Za czasów komuny i platfusów byliśmy krajem „zamożnym, z demokracją na ustach, zielona wyspa.” Tak było… ale tylko w ich telewizji !!! Nareszcie p. Jacku oglądam TVP bo widzę normalność i prawdę.

Komentarze są zamknięte