Loteria paragonowa przedłużona

Autor Obywatelski

O kolejne pół roku do ministerstwo-finansow-budynek-tabliczka-m-obara31 marca 2017 r. Ministerstwo Finansów postanowiło przedłużyć loterię paragonową, o czym w poniedziałek poinformował w Warszawie wiceszef resortu Leszek Skiba. Wiceminister wręczył też główną nagrodę – kluczyki do Opla Astra – zwycięzcy dotychczasowej edycji konkursu.„Decyzją ministra finansów Pawła Szałamachy loteria paragonowa została przedłużona o pół roku. Także jest jeszcze wiele miesięcy. I zachęcamy wszystkich, którzy kupują w polskich sklepach, aby paragony były rejestrowane w ramach loterii paragonowej. Jest jeszcze szansa na to, żeby wygrać kolejny samochód” – powiedział Skiba.

Wskazał, że miesięcznie rejestrowanych jest kilka milionów paragonów; tylko w sierpniu było ich ponad 5 mln. „Ta liczba nieznacznie spada, dlatego zastanawiamy się nad uatrakcyjnieniem i nad tym, żeby zwiększyć popularność, ponieważ ważne jest to, aby paragony były przez obywateli rejestrowane, ale przede wszystkim odbierane, by ograniczyć szarą strefę” – mówił.

Dotychczas zarejestrowano 107 mln paragonów – podał Skiba. Według niego widać istotne zwiększenie liczby zarejestrowanych kas w branżach objętych loterią, m.in. w restauracjach czy w branży usług budowlanych. „W niektórych branżach też widzimy wzrost płaconego podatku, dynamika płaconego podatku w tych branżach jest większa niż średnia, jeśli chodzi o VAT w Polsce” – podkreślił.

Wiceminister wskazał, że w tym roku zanotowano wzrost wpływów z VAT. Wyjaśnił, że ściągalność podatków rośnie szybciej, niż wynikałoby to ze wzrostu gospodarczego oraz konsumpcji i cen.

Źródło: Codzienny Serwis Informacyjny PAP

Komentarze są zamknięte