Afera: miliony dla siostry mecenasa

Autor Obywatelski

0005VU9T14GYGFQI-C122-F4Ponad 38 mln zł odszkodowań reprywatyzacyjnych wpłynęło na konto Marzeny Kruk. To urzędniczka Ministerstwa Sprawiedliwości, współwłaścicielka kontrowersyjnej działki przy Pałacu Kultury i siostra prawnika, który zreprywatyzował blisko 50 adresów w stolicy – podają w swoimi internetowych wydaniach warszawskie media.

„Odszkodowania za majątki przejęte dekretem Bieruta to drugie – po zwrocie w naturze – źródło zaspokajania roszczeń przedwojennych właścicieli. Są wypłacane, kiedy nie ma możliwości oddania budynku lub działki”.

Dostęp do odszkodowań mają rodziny pokrzywdzonych i kupcy roszczeń. W tej grupie znalazła się Marzena Kruk – ujawnia jedna z gazet.

Podaje również szczegóły przykładowej transakcji, jakiej dokonała Kruk. Chodzi o nieruchomość na Pradze. „Wniosek o odszkodowanie leżał w urzędzie od 1985 r., dawny właściciel nie doczekał się wypłaty. Roszczenia sprzedał Marzenie Kruk, a doprowadzeniem sprawy do finału zajmował się jej brat. W lipcu 2014 r. miasto wypłaciło Kruk ponad 1,7 mln zł” – czytamy.

Ogólny bilans odszkodowań dla Marzeny Kruk to niemal 38,6 mln zł – ujawnia dalej gazeta.

W sprawie Kruk wszczęto postępowanie pod zarzutem „podania nieprawdy w oświadczeniach majątkowych i korektach oświadczeń składanych w latach 2012-2016”.

Komentarze są zamknięte