„Oczko” i „Duduś” dostali 15 lat więzienia i…poszli do domu

Autor Obywatelski

Na 15 lat więsad-akta_j-bednarczykzienia skazał w środę szczeciński sąd Marka M. pseud. Oczko oraz Marka D. pseud. Duduś za pomoc w zabójstwie ochroniarzy w klubie w 1995 r. Sąd zwolnił ich z aresztu, gdyż za działalność mafijną w latach 90. skazani odbyli już kary.Marek M. oraz Marek D. odpowiadali przed Sądem Okręgowym w Szczecinie za pomocnictwo w zabójstwie ochroniarzy z poznańskiej agencji towarzyskiej. W lipcu 1995 r. trzech Rosjan oraz Polak zastrzelili w klubie „El Chico” jednego mężczyznę, a drugiego ranili.

Szczeciński sąd skazał „Oczkę” i „Dudusia” za pomocnictwo w zamiarze ewentualnym. W uzasadnieniu wyroku sędzia Paweł Wojtysiak powiedział, że nie ma wątpliwości co do udzielenia przez mężczyzn pomocy zabójcom.

„Oskarżeni dostarczyli Rosjanom miejsce zamieszkania, utrzymanie, a także samochód wraz z kierowcą. Przekazali również jedną sztukę broni. W tym kontekście, oskarżeni wysyłając Rosjan do Poznania w celu wykonania określonych zadań, mieli świadomość tego, że pomogli im to zadanie wykonać” – wyjaśnił.

„W protokołach sprawy nigdzie nie pada stwierdzenie, że była zgoda na zabijanie. Z kontekstu można domniemywać, że nie to było celem wyjazdu Rosjan, ale morderstwo było dopuszczone” – podkreślił sędzia w ustnym uzasadnieniu wyroku.

Sąd uznał, że choć pomoc w zabójstwie miała miejsce 20 lat temu, zeznania świadków są wiarygodne.

kurier pap

Komentarze są zamknięte