Wrocław: Schetyna i nowa kampania PO wyśmiana

Autor Obywatelski

We Opolu p146350352412637980541ojawiły się plakaty nowej kampanii promującej Platformę Obywatelską lub jak kto woli jej lidera Grzegorza Schetynę. Kampania pod hasłem „Wspólnie obronimy Polskę” natychmiast została obśmiana i przerobiona na „Wspólnie obrobimy Polskę”. Jedna literka a tyle radości. A może i smutku?

 

Z Grzegorza Schetyny zakpił nawet na Twitterze jego potencjalny sprzymierzeniec Paweł Rabiej z NOWOCZESNEJ pisząc: „Wspólnie – czyli ja Grzegorz, ja Juliusz (drugie imię Grzegorza Schetyny – przyp. red.) i ja Schetyna? No nie wiem czy się ze sobą dogadają”

A do czego doprowadziły ośmioletnie rządy Platformy Obywatelskiej. Na przykład w służbie zdrowia. Wszędzie prywatyzacje, spółki, spółeczki, podspółki, podspółeczki tak, że lekarze przestali być lekarzami a stali się biznesmenami. A jak wiadomo w biznesie liczy się tylko zysk. Nie ma w nim miejsca dla pacjenta.

Liczymy na to, że społeczeństwo już nigdy nie da się nabrać na ugrupowanie polityczne, które spowodowało, że w przychodniach lekarskich, finansowanych przez nas obywateli, zaczęły już powstawać spółki prawa handlowego „kolesi”, które np. mierzyły i ważyły pacjentów na potrzeby terapii, a później wysyłały faktury do Narodowego Funduszu Zdrowia za wykonaną usługę, z żądaniem o natychmiastową płatność. A przecież taką czynność kiedyś wykonywała szeregowa pielęgniarka zatrudniona w przychodni na etacie, a nie na „śmieciówkach”. Zresztą „śmieciówki” to też pomysł PO. A przecież za ich czasów było tak dobrze. To dlaczego było tak źle?

Wiktor Sobierajski
fot. facebook.com/TrefneMieso/print screen

Komentarze są zamknięte