Demonstracja w przeddzień rocznicy smoleńskiej

Autor Obywatelski1

Jak poitomaszsakiewicznformował nas Jan Bodakowski prawicowy publicysta związany z portalem prawica.net, w przeddzień rocznicy zamachu smoleńskiego przed rosyjską ambasadą w Warszawie protestowali działacze środowisk patriotycznych związanych z PiS i Klubami Gazety Polskiej. Manifestanci domagali się od Rosji przekazania Polsce wszelkich dowodów związanych z katastrofa smoleńską. Do zebranych przemówił redaktor naczelny Gazety Polskiej Tomasz Sakiewicz, entuzjastycznie witana Ewa Stankiewicz, organizator Witold Szpiczyński, i znany opozycjonista Adam Borowski.

Katastrofa smoleńska obnażyła brak przygotowania Polski do sytuacji nadzwyczajnych. W styczniu 2008 miał miejsce wypadek wojskowego samolotu Casa, w którym zginęli wysocy rangą żołnierze Wojska Polskiego. Wypadek ten ponownie przypomniał, że nie wolno dopuszczać do wspólnego lotu wysokich rangą dowódców. Z katastrofy nie wyciągnięto jednak żadnych wniosków. Wbrew wszelkim zasadom w lot do Smoleńska, jednym i tym samym samolotem, wybrali się wyżsi dowódcy Polskich Sił Zbrojnych. Na pokład samolotu zaprosiła dowódców armii Kancelaria Prezydenta, dowódcy nie wiedzieli, że lecą razem. Zgromadzenie na pokładzie samolotu najważniejszych osób w państwie było kompromitacją Służby Wywiadu i Służby Kontrwywiadu Wojskowego. Tym większą, że na terenie Rosji swobodnie operują terroryści islamscy a Polska zaatakowała na dwa islamskie państwa. Poziom nieprzygotowania przez służby specjalne podróży prezydenta,obrazuje to, że funkcjonariusze nie mieli nawet broni maszynowej.

Wśród 96 ofiar katastrofy smoleńskiej było tylko 9 najważniejszych osób w państwie posiadające realną władze, 4 kierowników urzędów państwowych nie posiadający większej władzy, 16 funkcjonariuszy służb mundurowych, 17 posłów i senatorów, 23 osób związanych z
kultywowaniem pamięci o Katyniu, 8 osób towarzyszących, 15 pracowników urzędów państwowych, 4 kapelanów.

Kolejnym skandalem obok zamachu w Smoleńsku, było to co się działo po katastrofie – działania prokuratury, która nie była zainteresowana opiniami ekspertów, nie przeprowadzenie w Polsce sekcji zwłok ofiar,sfałszowana dokumentacje rosyjskich sekcji zwłok (o czym świadczy to, że w trumnach były zwłoki innych osób niż tych według
dokumentacji), wrak, będący jednym z najważniejszych dowodów przestępstwa, był celowo niszczony w Rosji i do tej pory ulega dewastacji w Smoleńsku.

Dzięki zamachowi w Smoleńsku PO zmieniła politykę zagraniczną na pro rosyjską, wspierając integracje Rosji z organizacjami międzynarodowymi, wycofując Polskę z procesu bliskiej współpracy militarnej z USA, nie protestując przeciw budowie Gazociągu Północnego blokującego wejście do Polskich portów (czyli akceptując zablokowanie osiągania przez Polskę zysków z handlu międzynarodowego).

Po zamachu PO umorzyła gigantyczny dług Gazpromu wobec Polski z tytułu transferu gazu (wynoszący 1.200.000.000 dolarów), zawarła nową tajną umowę na import gazu (niekorzystną dla Polski, uzależniającą Polskę od dostaw z Rosji), oddała Rosjanom kontrole nad spółką transportująca gaz przez terytorium Polski.

Po tym jak wyeliminowano Lecha Kaczyńskiego, PO zaciągnęła nowe kredyty w MFW, straszliwie zadłużyła Polskę, zwiększyła biurokracje i ilość pieniędzy na biurokracje marnowanych, zwiększyła bariery dla polskiej przedsiębiorczości. Na wszystkim tym korzystały międzynarodowe korporacje konkurujące z polską gospodarką.

oprac. w

 1. Eleonora
  | ID: 09180b2e | #1

  Pan Bodakowski poszczycić się może kilkoma ksywami, ale na tytuł ” redaktora” z pewnością nie zasługuje…

  Uprzejmie proszę stosowny komentarz do tego artykułu:

  http://fakeposters.com.s3.amazonaws.com/results/2016/04/10/jse39ha5fk.jpg

  I ciekawy artykuł pod znamiennym tytułem

  „Jak Sakiewicz Putina do więzienia wtrącał, czyli niezależny Cyrk Monty Pajtona u bram Ambasady Rosyjskiej… ”

  http://trybeus.blogspot.com/2016/04/jak-sakiewicz-putina-do-wiezienia.html

Komentarze są zamknięte